Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Шість місць для вигулу собак на Леваді пропонує облаштувати полтавка

Шість місць для вигулу собак на Леваді пропонує облаштувати полтавка

Це йоркширський тер’єр Оззі. Тетяна вигулює свого пса у Прирічковому парку Полтави. Каже: за собакою завжди прибирає.

"Вигулювати спочатку далеко не ходили. Ходили біля будинку і відразу звернули увагу, що на газонах трошки немає де стати. Я прибираю біля будинку, на газонах. На клумби взагалі його не пускаю гуляти. Самим навіть прийти потім і вступити в те, що залишила твоя собака не дуже приємно", - говорить Тетяна Панасюк, власниця тер’єра.

Дві зони для вигулу - у Прирічковому парку та ще чотири - у мікрорайоні. Ці території пропонує облаштувати Валентина Мартинюк. Вона  погодила ділянки в міському управлінні містобудування та архітектури. Нині чекає на відповідь від інспекції з контролю за благоустроєм.

"Не всі власники дотримуються правил вигулу, які прописані. Це короткий поводок. Це прибирання після своєї тварини. Це намордник, якщо собака належить до цієї категорії, їх 21, здається. Тому постало це питання", - каже Валентина Мартинюк, голова ініціативної групи «Хвостаті друзі»

Зону для вигулу можна не огороджувати, каже Валентина. Але територія має бути поодаль від житлових будинків та дитячих майданчиків.

"Зона для вигулу собак – це відведена територія, на якій можна вигулювати собаку. На цій зоні повинен бути смітник, світло, щоб у вечірній час власники бачили, де знаходиться їхня тварина", - каже Валентина Мартинюк, голова ініціативної групи «Хвостаті друзі».

А ось підписи власників тварин з мікрорайону, які підтримали ідею. Їх більше ста. Серед них господарка пса Хакі – Ольга. З ним гуляє поблизу будинку.

"Нашій собаці потрібно 10 кілометрів в день побігати. Їй потрібне активне життя. Інакше собака може й захворіти. Ми стикаємося з проблемою, що нам немає де вільно відпустити собаку. Постійно у нас скарги, то від сусідів, то на майданчику мами скаржаться, а вийти нам нікуди", - говорить Ольга Балита, власниця хаскі

Жінка каже: найчастіше разом із іншими собачниками бувають на цьому майданчику. Тут також гуляють батьки із дітьми.

"Ми маємо право, щоб ми нікому не заважали і нам ніхто не заважав. Виносимо із собою і пакетики, і воду для собак, й іграшки. Бо ми тут проходимо зранку і ввечері. Хотілося, щоб ми не ділили з дітьми, батьками, хто має рацію, а знайшли для кожного територію".- говорить Ольга Балита, власниця хаскі

Валентина Мартинюк говорить: подала документи до інспекції у середині червня, відповідь має отримати до кінця серпня.