Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Харківсько-Полтавська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви збирає кошти на відновлення хати-музею Патріарха Мстислава

Харківсько-Полтавська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви збирає кошти на відновлення хати-музею Патріарха Мстислава

Більше ста років тому у цій садибі народився і виріс Патріарх Мстислав. Частина будівлі - в оренді Свято-Михайлівської парафії, інша – у їхній власності. Тепер церковна громада збирає кошти на відбудову музею-садиби.

"Ми самотужки не в силі підняти цю майже зруйновану будівлю. Полтавці майже не відгукнулися. Відгукнулися Львівщина, Галичина. Архітектор зараз займається проектом відновлення. Ми хочемо відновити у тому первісному вигляді, який був при Патріарху Мстиславу", - говорить Афанасій, архієпископ Харківський та Полтавський УАПЦ.

У будинку немає фундаменту, осідають стіни та вікна. Будівлю утримують самотужки, розповідає отець Олександр.

"Сховище для тимчасового прикриття, щоб воно не зруйнувало стіни. Ми переносили  цеглу, трішки прибирали територію. Плануємо встановити паркан", - Отець Олександр, прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ..

Отець Олександр показує частину будівлі.

Це вхід у другу половину музею, яка була викуплена нашою громадою. Можете подивитися на її стан.

У даху – дірки, стіни – обвалені. Тут є  старі речей колишніх господарів.

Вона потребує колосальних вкладень.  Проект, документи. На все це необхідні кошти. Ми найближчим часом узгодимо суми і скажемо, скільки це буде. Як тільки ми отримаємо проект реконструкції, ми отримаємо суму. І будемо рухатися поетапно.

Нині також відшукують архівні світлини цієї будівлі, які були за часів Патріарха Мстислава.Нагадаємо, полтавець Патріарх Мстислав  - перший патріарх Української Автокефальної Православної Церкви.