Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

На Полтавщині прогнозують збільшення врожаю кукурудзи

На Полтавщині прогнозують збільшення врожаю кукурудзи

Фермер Юрій Сиволап вирощує кукурудзу.

«У нашому регіоні найстабільніша культура, яку завжди, при певних умовах, можна виростити й мати дохід. Чи засуха, чи не засуха - завжди весною можна посіяти»,  ‒ говорить фермер Юрій Сиволап.

За словами Юрія Сиволапа, цьогорічний врожай - найбільший за останні три роки в його господарстві.

«Кількість врожаю навряд вплине на її вартість. Вартість кукурудзи визначається у портах, на біржах, а не на полі», говорить фермер Юрій Сиволап.

Аграрій-науковець  Володимир Гангур пояснює, зростанню врожайності сприяла погода та збільшення  площі засіву.

«2005-ого року було зібрано кукурудзу з площі двісті сім тисяч гектарів. 2018-ого роцку очікується, що площа збирання врожаю – близько шістсот шістдесяти тисяч гектарів. Тобто в три рази більше», розповідає заступник директора Національної академії аграрних наук Володимир Гангур.

На Полтавщині недостатньо умов для переробки кукурудзи, каже директор обласного департаменту агропромислового розвитку.. Її зерно продають переважно за кордон.

«Кукурудза йде у африканські та арабські країни. Частина йде у Європейські країни»«За половину цього року маємо  понад 700 мільйонів доларів США експорт. З них 30 %  - це аграрний сектор. Це більше 200 мільйонів доларів, а з них - 100 мільйонів доларів – це зерно»,  говорить директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

За словами Фролова,  цього року на Полтавщині очікують до чотирьох мільйонів тонн зерна кукурудзи. Це - на пятсот тисяч тонн більше, ніж за попередні два роки.