Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Пересувні лабораторії обстежили людей в селах на Полтавщині

Пересувні лабораторії обстежили людей в селах на Полтавщині

Це село Степанівка Диканського району. Місцеві жителі стоять у черзі біля пересувної  амбулаторії. Вісімдесятирічному Олександру Шербаку медсестра міряє тиск, вагу, індекс маси тіла, робить кардіограму та аналіз крові.

«Ми ж далеко від Рудки. Там - то черга сильна, то підеш - нічого не впораєшся, то немає лікаря. І такої лабораторії там немає. Це ж треба їхати в  Диканьку», – розповідає житель Степанівки Олександр Шербак.

Пересувні комплекси виїхали до сіл із найменшою кількістю жителів. У Малій Рудці проживає близько 60 осіб, у Степанівці – 85.

«Ці обстеження направлені на виявлення у пацієнтів підвищеного тиску. Для того, щоб вони потім могли вчасно звернутися до лікаря і отримати правильні рекомендації», – розповідає медсестра обласного кардіодиспансеру Юлія Костенко.

Щоб обстежитися, жителям Степанівки треба їхати до районної лікарні за 25 кілометрів.

«Є на території обслуговування фельдшерсько-акушерський пункт, але там фельдшер пішла в декретну відпустку. Тобто питання кадрове залишається відкритим. На жаль молоді спеціалісти в сільську місцевість їхати зовсім не хочуть» - розповідає головний лікар Диканського центру первинної меддопомоги Наталія Манич.

Всього на Полтавщині працює сім пересувних комплексів. Їх придбали за кошти Світового банку на початку липня. Наступного тижня лікарі поїдуть до Машівського району.