Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Пологове відділення Кобеляцької центральної лікарні тимчасово призупинило роботу

Пологове відділення Кобеляцької центральної лікарні тимчасово призупинило роботу

Кобеляцька районна центральна лікарня. Низька народжуваність – одна з причин тимчасового закриття пологового відділення, говорить спеціаліст обласного департаменту охорони здоров'я Ігор Перогов. 

"Національна служба здоров’я України заключатиме договори з тими лікувальними закладами і приплачуватиме конкретні медпослуги, в тому числі розродження жінки, надання допомоги новонародженому тільки там, де є цілодобовий пост акушерів-гінекологів, лікарів-неонатологів, анестезіологів, йде не менше 400 пологів на рік",говорить головний спеціаліст обласного департаменту охорони здоров'я Ігор Перогов.

Ще однією з причин закриття пологового відділення у Кобеляках – недостатня кількість кадрів, говорить головний лікар райлікарні. Нині там працює чотири акушер-гінекологи.

«Одному - 69 років, іншому - 65.  Один молодий. 2015-ого року у нашому пологовому відділенні народило 58 процентів від загальної кількості. У 2015-му – 55 процентів.Якщо в нас одні пологи - раз у 10 днів, то кваліфікація лікаря та акушерки  дуже втрачається», - говорить головний лікар Кобеляцької центральної районної лікарні Володимир  Казирод.

Торік у Кобеляцькому пологовому відділенні  народили 144 жінки. Ще 150 поїхали народжувати в інші медзаклади області. Відтепер  працівники Кобеляцької рай лікарні приймають тільки екстрені випадки пологів.

На прийомі у лікаря жіночої консультації - жителька села Бутенки Тетяна. Вона на 8-му місяці вагітності. Через те, що пологове відділення у райлікарні тимчасово закривають,  жінка  збирається народжувати у Полтаві.

« Із самого початку було питання, щоб народжувати в перинатальному центрі. Там мене консультують спеціалісти», - каже вагітна Тетяна Кравець.

Акушер-гінеколог Людмила Глова виписує направлення вагітним жінкам. Де їм  народжувати, можуть обирати самі:  у Полтаві, Кременчуці або ж у Горішніх Плавнях.

«Жінка має народжувати там, де їй можуть надати кваліфіковану допомогу, безпечну і жінці, і дитинці… і так далі», - говорить лікар акушер-гінеколог Людмила Глова.

За словами спеціаліста обласного департаменту охорони здоров'я Ігора Перогова, за останні п’ять років закрили пологові відділення у тринадцяти районних лікарнях Полтавщини