Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Відділення «Укрпошти» у малих селах закриють, у більших – комп’ютеризують

Відділення «Укрпошти» у малих селах закриють, у більших – комп’ютеризують

Це село Покровське Решетилівського район. Наприкінці травня у місцевому відділенні пошти встановили комп’ютер.

«Ми перейшли на комп’ютеризацію відділення. Приймаємо всі послуги, які існують в «Укрпошті». Це і комунальні платежі, і передплата, і листи рекомендовані, і посилки. І все видаємо через комп’ютер», - розповіла начальниця відділення пошти у Покровському.

За перший місяць Наталія Черун он-лайн оформила понад дві тисячі вісімсот комунальних платежів та двісті квитанцій із передплати. Вона увійшла до трійки лідерів по Україні, хто найліпше освоїв нову техніку. У сільському відділенні пошти Катерина  щомісяця оплачує послуги.

«Платимо всі платежі: комунальні, кредити. Я, як підприємець, сплачую всі рахунки. Я знаю, що у мене є квитанція, є чек і немає ніяких проблем», - каже відвідувачка Катерина Гоштанар.

Такі комп’ютери отримають відділення, де обслуговують понад дві тисячі людей за місяць, каже Андрій Рижов.

"Ми вже комп’ютеризували 104 відділення. Залишилося 40. І ці сорок будуть комп’ютеризовані до кінця цього місяця", - говорить Андрій Рижов, керівник полтавської дирекції «Укрпошти»

А ті відділення, де обслуговують менше трьохсот людей, реорганізують. У селах залишаться тільки листоноші.

"На поштовому відділенні у Решетилівці працює 75 людей. Із них тринадцять – листоноші, які тільки на пересувному. Не виконуються плани. Люди не хочуть користуватися всіма послугами пошти. І тому відділення ці не рентабельні", - говорить Андрій Рижов, керівник полтавської дирекції «Укрпошти»

З квітня цього року Людмила – листоноша пересувного відділення.

"Взагалі я працювала весь час начальником. І мала 0,2 ставки листоноші. Начальником пропрацювала 18,5 років. І зараз перевели на листоношу. Закрили відділення", - говорить Людмила Лапенко, листоноша

Двічі на тиждень до Колотіїв приїздить поштова машина. Жінка забирає товар та кореспонденцію. Зберігає у цьому приміщенні. За робочий день проходить дев’ятнадцять кілометрів.

"Зараз багато людей, які йдуть на пенсію, використовують картки. Залишаються у нас бабусі. П’ятдесят пенсіонерів у мене є. У нас 170 дворів. Майже кожен двір виписує газети",- говорить Людмила Лапенко, листоноша

У сумці листоноші – газети та листи. На дому може прийняти комунальні платежі. Ця пенсіонерка чекає приходу поштарки.

"Дуже потрібна. Таким старикам, як я. І пошту, і пенсію ж приносить. І як щось попрошу, принесе", - говорить Надія Бардакова, пенсіонерка

Також обов’язково із собою листоноші мають брати додатковий товар для продажу. Оклад працівників – близько чотирьох тисяч гривень, каже Андрій Рижов. В області майже вісімдесят п’ять відсотків листонош працюють не на повну ставку. Тому їм пропонують додатково заробляти на торгівлі.

"Чому з торгівлі листоноша не може отримувати гроші? Каталожна торгівля. Якщо листоноша запропонувала холодильник і його привезли, то вона отримає з цього 7,5%", - говорить Андрій Рижов, керівник полтавської дирекції «Укрпошти»

В області шістсот відділень «Укрпошти», на них працюють майже дві тисячі листонош. П’ятсот двадцять відділень - у сільській місцевості.