Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Кущі двометрової висоти ростуть неподалік зупинки «Оптика» у Полтаві

Кущі двометрової висоти ростуть неподалік зупинки «Оптика» у Полтаві

Полтава, Небесної сотні, 104, біля зупинки «Оптика» - чагарники вище людського зросту.

- «Я тут виріс неподалік. Сміття сюди викидали, потім будинок згорів, і ця амброзія тут скільки я себе пам'ятаю», - розповідає місцевий мешканець Дмитро Воловик.

Дендролог Олена Халимон підтверджує ‑ це карантинна рослина.

- «Амброзія полинолиста ‑ дуже небезпечний бур'ян. В наших умовах вона себе чудово почуває. Дуже швидко розмножується. А боротися з нею дуже важко. При скошуванні одного стебла у рослини виростає 4-7. І насіннєва здатність збільшується в багато разів, в геометричній прогресії», - розповідає про особливості цвітіння бур'яну дендролог Олена Халимон.

- «Якщо бачили, тут такий старий будинок, і за цією ділянкою ніхто ніяк не доглядає і тут завжди таке», - продовжує Дмитро Воловик.

Комунальні служби міста також не доглядають за цією територією.

- «Наше підприємство займається обслуговуванням парків, скверів та бульварів, що перебувають на балансі підприємств Я пропоную звернутися до власників хати», - сказав керівник «Декоративних культур» Олексій Харченко.

У міській довідковій службі 15-80, хто власники будівлі, не знають.

- «Ми не можемо вам цього сказати. Немає в книзі дислокацій цього будинку. Я не знаю, кому він належить», - повідомили в міській довідці 15-80.

- «Якщо це не карантинні рослини, то міськвиконком має порядок наводити. Це не наші питання. А якщо то амброзія, то вияснятимемо. Вийдемо і будемо перевіряти», - відповів керівник обласної Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль.

Аби проблему вирішили, продовжив посадовець, має бути звернення від громадян. Обидва керівники служб, Геннадій Пікуль та Олексій Харченко, підтвердили: місцеві до них не зверталися.

- «У нас пенсіонери, вони ледь виповзуть на вулицю і яка тут може бути скарга? А молоді воно не потрібне», - продовжує Катерина Герасимівна.