Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Відбудувати занедбаний садочок та перетворити його в музей археології взялися у Більську

Відбудувати занедбаний садочок та перетворити його в музей археології взялися у Більську

Село Більськ на Котелевщині. Місцевий дитсадок тут перебудовують в музей археології. Женя Демчук виконує технічний малюнок керамічної знахідки і називає Більськ «пам'яткою світового рівня». Але для роботи і життя археологів тут немає належних умов, каже дівчина. Додає: тут копала і німецька експедиція. А мешкали гості, як і українські колеги, в наметах у лісі.

- «Це романтично і красиво, але часом мало практично. Особливо зараз, в епосі, коли треба мати доступ до електрики, щоби опрацьовувати відразу матеріал», - розповідає про особливості роботи археологів докторантка з Кракова Женя Демчук.

Владислав Бондаренко, археолог із Харкова, ночує у наметі, поруч з будівлею майбутнього музею. 20 років тому тут був дитячий садок.

- «Заклад був дуже гарний, новий. У 76-му році його збудували, було там дуже багато діток. Там було 3 групи і навіть нічна зміна була», - згадала про роботу дитсадка Світлана Залізняк.

Від того часу і закладу, залишився план евакуації та полущені стіни.

- «Ось ці шурфи, які ви тут бачите, це вже було зроблено архітекторами, які зробили проект. Дуже великі тріщини пішли і потрібно було перевірити, чи він піддається, щоби його ще використовували. Тобто процес почався, прогрес пішов. Але те, що тут багато років було нічого ‑ це дуже сумно», - каже Женя Демчук.

2010-ого громада Більська виграла європейський проект та отримала гроші. У цій будівлі замінили дах, вікна й двері. 5 років тому хотіли переобладнати будівлю під сільраду, та втрутився директор археологічного заповідника – ініціював створення музею археології. Наприкінці 2017-го облрада затвердила відповідну програму, розраховану на 5 років.

- «Головні такі напрямки ‑ це замовлення проекту реконструкції, також проведення самої реконструкції приміщення під музей. Більська сільська рада передала на баланс області приміщення колишнього дитячого садочка в селі Більськ, в якому планується розбудувати сам музей з умовами для роботи науковців і з офісним приміщенням для працівників історико-культурного заповідника «Більськ», - розповів про плани розбудови директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Нині чекають на проект реконструкції. Далі - почнуться будівельні роботи. Керівник заповідника «Більськ»говорить: це буде 2019-ого.