Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Новини компанії

Про нову українську школу говорили на Суспільному Полтавщини

Про нову українську школу говорили на Суспільному Полтавщини

17 серпня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі Суспільного мовника Полтавщини телеканалі “ЛТАВА” звітувала директорка департаменту науки і освіти Полтавської ОДА Олена Харченко.

У студії були присутніми та ставили свої запитання: журналіст Олександр Крумін, координаторка всеукраїнського руху “ЧЕСНО” в Полтавській області Альона Гончаренко та журналістка видання “КОЛО” Ніна Король.

Олена Харченко на початку програми звітувала про досягнення в рамках ключової реформи Міністерства освіти і науки – Нової української школи. Зокрема директорка департаменту акцентувала увагу на обсягах державних субвенцій:

“На сьогоднішній день  на галузь освіти в області маємо державну субвенцію – 48 мільйонів гривень. Із них – 12 мільйонів  гривень на підготовку вчителів і більш ніж 35 мільйонів - на придбання сучасних меблів, обладнання, дидактичних матеріалів і оргтехніки. Місцеві бюджети дофінансували і і виділили близько 34 мільйонів гривень”.

Що стосується опорних шкіл у Полтавській області, Олена Харченко відзначила наступне:

«За  кількістю опорних шкіл,  у порівнянні з іншими регіонами,  Полтавщина на кінець минулого року посідає п’яту позицію. Шістнадцятий рік ми розпочинали з трьома опорними школами, на кінець 2017 маємо 31 школу. На сьогоднішній день – їх вже 41. А до  першого січня їх має бути створено 57».

Також у контексті цього питання було відзначено забезпечення підвезення дітей до шкіл:

«За останні три роки ми організували 100 % підвезення дітей до школи. Дітей обслуговують 352 транспортних засоби, із них 317 – шкільні автобуси. За останні два роки придбано – 60 автобусів. До кінця року плануємо придбати ще 6. Теж за умови співфінансування  і за місцеві бюджети».

Решта питань, поставлених у прямому ефірі ведучою, гостями студії та глядачами телеканалу ЛТАВА стосувалися законодавчих змін у сфері освіти, забезпечення ресурсами опорних шкіл, механізму фінансування “гроші за дитиною”, інклюзивної освіти, можливості вибору школи для учнів, тощо.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути тут.

Наступні #Звіти_наживо стосуватимуться таких тем:

Вересень — медична реформа,

Жовтень — початок опалювального сезону,

Листопад — бюджети міст,

Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.