Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Стоянку для авто людей з інвалідністю облаштували у Полтаві

Стоянку для авто людей з інвалідністю облаштували у Полтаві

Це стоянка автомобілів у центрі Полтави поблизу будинку колишнього Дворянського зібрання. Тут облаштовують місце для автомобілів людей з інвалідністю. 32 Спочатку територію замітають.

 Потім роблять заміри для розмітки. 

Сержант управління патрульної поліції області Аліна Кондратенко розповідає: «Дана дія узгоджена із відділом безпеки управління патрульної поліції області. Безпосередньо саме місце повинно мати такий вигляд. Знак парковки. Повинна бути табличка до нього, розміром 7Х17 «Інвалід».

Патрульна говорить: ширина місця для стоянки авто людей з інвалідністю має бути не менше трьох з половиною метрів. Тобто приблизно на метр ширше від звичайного.

«Два метри для автомобіля. І півтора метри для розвороту. Якщо моя машина зупинилася посередині і мене хтось піджав з обох боків, я ні як пасажир, ні як водій не можу підійти до цієї машини. А якщо тут буде рух, то я наражаю себе на небезпеку», - пояснює регіональний представник національної асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб.

Наталія допомагає розливати фарбу. Наталія додає:  «Коли ти стаєш ближче, коли це люди, які в твоєму близькому оточенні, ти розумієш наскільки це важливо. І просто не можеш залишатися байдужим. Ти хочеш прикладати зусиль, щоб їм було так само комфортно, як і тим, хто не є в їхній ситуації».

Учасники акції нанесли розмітку та облаштували необхідними знаками дві стоянки. А також прикріпили таблички із закликами не займати ці місця людьми, які не мають інвалідності.

 «Вже сьогодні буде дослідження, не менше двох годин на день. З викликом поліції, якщо на ці місця ставатимуть. А через місяць, 21 числа, на платформі «Інституту розвитку міста» та GIZ «Майстерня міста» буде звіт, чи дало це результат», - розповідає регіональний представник національної асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб.

Поліція таких водіїв штрафуватиме та евакуюватиме їхні авто, каже Аліна Кондратенко.

«Якщо водій займає паркувальне місце для осіб з інвалідністю або для людей, які перевозять осіб з інвалідністю, то відповідно до статті 122 частини 5 КУ «Про адміністративні правопорушення» передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 60 до 100 неоподаткованих мінімумів. Це відповідальність у розмірі від 1020 до 1700 грн», - каже сержант управління патрульної поліції області Аліна Кондратенко.

За словами Ірини Твердохліб, у Полтаві, окрім цієї зупинки, за правилами облаштовані ще дві.