Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

В обласній філармонії завершують ремонт кімнат для репетицій

В обласній філармонії завершують ремонт кімнат для репетицій

Це хорова кімната, де проводитиме репетиції ансамбль філармонії. Підлога, стіни та стеля готові. Залишилося підключити світло та мережі для опалення.

«Цю кімнату акустично потрібно було заглушити. На стелю використали Ecophon, який поглинає звук. Стіни, оці розписані карти, це також матеріал, який поглинає звук. Пробкові шпалери на нижній зоні. Розмовляючи тут, ми відчуваємо приглушений звук», - розповідає заступник директора обласної філармонії Анатолій Криворотенко.

Коридор до хорової кімнати шпаклює Ольга Миколаївна.

«Потім ще раз прошпаклюю. Зачищу, а потім двічі пофарбую. Всі кімнати ми робили. Ми шпаклюємо, фарбуємо шпалери, чистимо. Укоси лагодимо. Робимо нормальний вигляд, щоб було красиво», - пояснює маляр-штукатур Ольга Вовк.

 У танцювальній залі залишилося пофарбувати стіни та відшліфувати підлогу.

«Лаги перекладені так, щоб вони були вужчі, ближче одна до одної. Тобто рівномірніше навантаження буде. І з верху укладений брус, який має 60 мм, а ширина. Можна його буде шліфувати кілька разів. Тобто 30 мм робочої поверхні», - каже заступник директора обласної філармонії Анатолій Криворотенко.

Нині робітники працюють над механікою сцени. А це розробники проекту інтер’єру. Роблять заміри та уточнення. Попередньо коридори, якими ходитимуть відвідувачі та зала, тобто зона глядачів, матимуть такий вигляд. А цю частину стіни не ремонтуватимуть, а реставруватимуть. Вона має архітектурну цінність, каже Анатолій Криворотенко.

«Підписали договір про науковий супровід із київським інститутом реставрації. Брали на зразок штукатурку з різних частин цього приміщення. Відправляли її на дослідження, щоб знати якими матеріалами можна виконувати цю реставрацію», - додає заступник директора обласної філармонії Анатолій Криворотенко.

 У цій будівлі у ХІХ-му столітті була Велика хоральна синагога. Приміщення тричі горіло, остання пожежа була у 2009-му році. Нині на ремонт обласної філармонії, за проектом, витратять майже сорок вісім мільйонів гривень. Відремонтувати філармонію мають до квітня наступного року.