Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

На Миргородщині у селі Великі Сорочинці стартував Національний Сорочинський ярмарок

На Миргородщині у селі Великі Сорочинці стартував Національний Сорочинський ярмарок

У Великих Сорочинцях урочисте відкриття заходу відбулося на головній сцені. Привітати гостей вийшов Микола Гоголь, якого зіграв актор Богдан Чернявський. 

Інший «Гоголь» – розважає гостей ярмарку.

Микола Кисличенко, в образі Миколи Гоголя: "Автографи – безкоштовно. Фотографування – хто як. Спілкуюся, інтерв’ю".

Поряд зі сценою – ярмаркові воли. 

В'ячеслав Панченко, привів волів: "Хіврю возить на концерт та назад відвозити. Фотографуватися".

А на Панській садибі вперше провели фестиваль-конкурс українського весілля. Ось так весільні традиції та обряди демонструють жителі Сум.

Тетяна Кононенко, організатора фестивалю українського весілля: "Ми представимо на глядача українські прадавні обряди весілля із різних регіонів нашої держави. Тут представлено сватання, весілля та другий день. Весілля десь 19 століття".

На цьогорічний ярмарок представити свою продукцію приїхали майже 400 підприємств та більше тисячі підприємців.Це і агротехніка, ковальські вироби, одяг, харчі. За місце учасники ярмарку платять неоднаково, каже Світлана Свищева.

Світлана Свищева, організатора заходу:"Різні категорії сплачують по-різному. Майстри приблизно за 6 днів  - 2 тисячі гривень. Місце на головній алеї десь приблизно 10 тисяч гривень".

Вперше із Кривого Рогу приїхала продавати власні кондитерські вироби Наталія Бугайова. Все це, каже, виготовили за три тижні. 

Наталія Бугайова, учасниця ярмарку: "Оскільки це ручна робота. Все це виготовляється, розмальовується, тільки вручну. Ми власне з донькою цим займаємося".

Купує солодощі Світлана Нємцева. На ярмарок разом із родиною приїхали із Луганщини. 

Світлана Нємцева, приїхала на ярмарок: "Колорит непередаваємий. Нам дуже сподобалося. Ми і глиняний посуд купили. І екоголічно чисті солодощі. І поїли, подивилися на презентацію. Нам дуже сподобалося. Я думаю, ми приїдемо ще".

На ярмарку – більше півтисячі майстрів. Серед них і полтавка Віра Забора. Приїздить зі своїми роботами щороку.

Віра Забора, учасниця ярмарку: "Представляю нашу полтавську вишивку – білу по білому, традиційну, ручна робота. У середньому – від 900 до 12 тисяч. Мені як заслуженій дають безкоштовне місце. Внесок платимо, і все".

Купує вишиванку на ярмарку житель із Криму Олександр.

Олександр Великоіваненко, приїхав на ярмарок: "Приїхав до мами, до родичів сюди. І брат привіз сюди на ярмарок. Я 26 років назад тут був. Дуже красиво, дуже нарядно".

Національний Сорочинський ярмарок - 2018 завершиться 26 серпня.