Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Медичний відсмоктувач передали до полтавського військового госпіталю

Медичний відсмоктувач передали до полтавського військового госпіталю

На подвір’ї Полтавського військового госпіталю із автомобіля волонтери дістають портативний медичний відсмоктувач. Його Владика Федір передає медикам. 

"Його ціль заклечається в тому, щоб під час оперативних втручань відсмоктувати біологічні рідини як з черевної порожнини, так і для санації трахей. Так і для відсмоктування крові. У нас є два операційні столи, але є апарат один. Тому одночасно було складно робити дві операції", - говорить Ярослав Полтавець, т.в.о. начальника хірургічного відділення госпіталю.

Гроші на медичний апарат волонтери збирали майже місяць. Коштує він близько 5 тисяч гривень, каже Наталія Гранчак.

"Декілька місяців тому госпіталь звернувся з переліком обладнання, яке вони потребують. Ми вибрали той, на який ми могли реально зібрати кошти. Ми знайшли іграшки. Потім у Будиночку Микола їх продавали. Організовували сам процес, як збирати кошти", - говорить Наталія Гранчак, голова організації «Команда небайдужих».

Медичні працівники розглядають апарат. Ярослав Полтавець пояснює, як він працює. 

"Тут компресор знаходиться в апараті. Компресор підключається до баночки, у яку безпосередньо потрапляє рідина, яка відсмоктується. Ця трубочка йде на операційний стіл і через неї йде відсмоктування", - розповідає Ярослав Полтавець, т.в.о. начальника хірургічного відділення.

За словами Ярослава Полтавця, вперше використають апарат цього ж дня, 22 серпня.