Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

За допомогою камер відеоспостереження у Полтавському лісгоспі запобігають пожежам

За допомогою камер відеоспостереження у Полтавському лісгоспі запобігають пожежам

У Полтавському лісгоспі спостерігають за лісами у пожежонебезчний період за допомогою камер відеоспостереження. За цим слідкує Карина Павлюк. Перед нею – 2 монітори. На одному – зображення з чотирьох камер.

«У нас є карта. На карті – квартали. Якщо ми бачимо дим, ми направляємо промінь. І визначаємо квартал. Туди направляється машина, трактор. Доповідають, чи це лісова пожежа, чи палять у дворі», - розповіла пожежний спостерігач Карина Павлюк.

Для запобігання пожеж здійснюють також інші заходи.

У пожежонебезпечний період проводимо рейди по пожежній безпеці. Перевіряємо на наявність якихось порушників.

Під час надзвичайного рівня пожежної небезпеки для відвідувачів лісу діють обмеження, розповідає Олександр Глушко.

«У зв’язку з цим, відвідування лісу забороняється. А тим більше, розпалювати багаття та використання іншого відкритого вогню також. І заїжджати до лісу також. На сьогодні порушників правил пожежної небезпеки виявлено одного. Згідно протоколу, який було оформлено на порушника, він заплатив штраф у розмірі 170 гривень. Там збитків не завдано. Просто факт порушення вимог», - говорить головний лісничий «Полтавського лісового господарства» Олександр Глушко.

За словами Олександра Глушка,  цьогоріч у пожежонебезпечний період у хвойних лісах лісгоспу виникло 7 пожеж. Вони пошкодили майже один гектар насаджень. Одна з таких сталася на цій ділянці 16 серпня. Тут досі тліє. Ось так її ліквідовували працівники пожежної охорони.

«Основна причина – підпалНе виявили нічого. Необережне поводження з вогнем – хтось біля дороги кинув недопалок», - розповів Олександр Глушко.

У Полтавському лісгоспі пожежонебезпечний період розпочався 4 квітня.