Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Кращого вальника лісу 2018 визначили на Полтавщині

Кращого вальника лісу 2018 визначили на Полтавщині

Вісім учасників шикуються перед початком змагань. Мають форму та інструменти. Обирають порядок участі у конкурсах. Під час цього конкурсу лісоруби змагалися, хто швидше та професійніше замінить ланцюг на бензопилі. За порушення техніки безпеки – віднімають бали. За цей конкурс та спилювання сучків кілька учасників балів не отримали через штрафи.

Так спилював сосну лісоруб із Лубенського лісництва. Судді оцінюють виконання. Головний суддя каже: звалювання дерев - найскладніший із п'яти етапів змагань.

"Деревина має упасти у заданому напрямку, коли задається одним великим головним кілком. А потім від цього кілка міряється відхилення і йде у мінус", каже Володимир Макаревич, головний суддя змагань.

Також перевіряють пеньки.

"Підпил в радіусі 45-55. Якщо недопил, то 25-30 градусів кут. І якщо різниця, то вони повинні бути на різних висотах", - каже Володимир Макаревич, головний суддя змагань.

Це дерево спиляв лісоруб із Гадяча. За звання кращого вальника лісу бореться удев'ятнадцяте.

"Сьогодні густота лісу велика, потрібно було не затінити дерева. Також був вітер, треба було звалити, коли вітру не було. Бо тоді свої поправки. Сьогодні вийшло", - говорить Олександр Найда, учасник із Гадяча

У підсумку – вдесяте переможцем став Олександр Найда.

"Кожні змагання – це як перший раз. Все одно хвилюємося", - говорить Олександр Найда, учасник із Гадяча

Друге місце посів Сергій Глушко із Лубенського лісового господарства. Третім став Віктор Тимошенко із Пирятина. Вони отримали кубки, грамоти та призи.

"Конкурс проводимо, щоб показати наскільки відповідальна праця і у відношенні техніки безпеки небезпечна. Це найнебезпечніша робота. І наскільки вони володіють навичками професійними воно показує", - каже Юрій Тараненко, начальник обласного управління лісового господарства

Обласний конкурс «Кращий вальник лісу» відбувається у двадцять перше. Переможець представить Полтавщину 30 серпня на всеукраїнських змаганнях.