Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Керамістка з Полтавщини Зінаїда Близнюк створює роботи для дітей

Керамістка з Полтавщини Зінаїда Близнюк створює роботи для дітей

У Національному музеї-заповіднику українського гончарства працює та займається творчістю керамістка Зінаїда Близнюк.

"Це моя майстерня. Тут я проводжу основну частину робочого дня", - говорить Зінаїда Близнюк, керамістка.

Тут майстриня працює над роботами. Починає – зі створення ескізу. Далі виліплює скульптури.

"Можна робити джгутиками. Спочатку я працювала пластами, але це багато для цього потрібно місця.Я працюю із шамотною масою. Усі скульптури які створюються для вулиці повинні мати в глині шамот", - говорить Зінаїда Близнюк, керамістка.

Протягом трьох років Зінаїда створює керамічні роботи для дітей. Вони розташовані у цьому «Керамленді». Тут – жирафи та качки. Нині жінка працює над створенням медузи. Основу покриває поливою. Далі – випалювання у печі.

"Поливою, це вже не таке цікаве для мене, як ліпити. Ліпити я найбільше всього люблю. Створювати ескіз і ліпити. Працювати над формою і вивчати форму", - говорить Зінаїда Близнюк, керамістка.

"Тут кабінет, де мої роботи чекають на  випалювання. Ось це майбутній кінь Пегас. Частина випалена, частина чекає на випалювання", - говорить Зінаїда Близнюк, керамістка.

 У колекції керамістки – більше двох десятків робіт. Менші роботи випалює у такій муфельній печі. Більші – у горні.

"Це взимку. Це риба-фантастична. Ось такий ефект дає полива. Вони дуже яскраві", - говорить Зінаїда Близнюк, керамістка.

Деякі скульптури знаходяться у цій кімнаті. Інші – на території музею.

"Ця робота була створена 2015-го року. Вона присвячена всім тим, хто бореться за свободу", - говорить Зінаїда Близнюк, керамістка.

Зінаїда Близнюк цьогоріч була єдиною представницею від України на VI Міжнародному симпозіумі керамічного мистецтва. Він відбувся із 20 липня до 3 серпня у Латвії