Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Саджанці сосен, дубів та декоративних культур вирощують у Гоголівському лісництві на 10 гектарах

Саджанці сосен, дубів та декоративних культур вирощують у Гоголівському лісництві на 10 гектарах

Площа цього розсадника понад десять гектарів. Тут вирощують посадковий матеріал. Найбільше – саджанців сосни – на ділянці понад гектар. Тридцять соток засаджені дубом. Також чоловік стежить за ростом близько півсотні декоративних порід. «Вихід сосни звичайної у нас буває більше двох мільйонів із цієї площі. У загальному кожного року ми вирощуємо близько трьох мільйонів сіянців», - говорить начальник лісового розсадника Гоголівського лісництва Ігор Куленко.

Цієї весни та літа, каже Ігор Куленко, погода сприяла росту саджанців. Були дощі, тому цей пристрій для поливу не вмикали. А від спеки молоду березу, приміром, уберігають такими конструкціями. «До кожної породи підхід окремий. Тому що для кожної породи треба ті чи інші добрива. Те чи інше підживлення. І так само полив і тій чи іншій мірі», - говорить начальник лісового розсадника Гоголівського лісництва Ігор Куленко.

Різні види туї, самшиту, жасмин, спірея ростуть на цьому шкільному відділенні. Вони потребують багаторічного догляду через незвичні для них кліматичні умови, каже лісівник. Цій західній туї більше десяти років. За цей час її висота сягнула близько двох з половиною метрів.  «Щоб виростити тую колоновидну. Щоб її було п’ятдесят-вісімдесят сантиметрів, саджанець має побути у теплиці два роки, а потім ще три-чотири роки при хороших природних умовах, він має побути у шкільному відділенні», - каже  начальник лісового розсадника Гоголівського лісництва Ігор Куленко.

У Гоголівському лісництві Миргородського лісового господарства чоловік стежить за ростом саджанців майже двадцять років. Протягом цього часу йому допомагала дружина Руслана. Нині вона працює в цеху обробки деревини. Ігор Куленко розповідає: цією сосною та дубом на Полтавщині засаджують нові ділянки, а також місця, де дерева вирубали.