Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Турбаях Глобинського району п’яту добу пожежники гасять торфи на площі 10 га

У Турбаях Глобинського району п’яту добу пожежники гасять торфи на площі 10 га

На Глобинщині у Турбаях продовжують горіти торф’яники. На цих фото – рятувальники п’яту добу гасять пожежу на площі десяти гектарів. Нині загасили більшу половину території, повідомила речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко. За її словами, ліквідовувати загорання ускладнює висока температура повітря та швидкість розповсюдження вогню.

«Залишилося ліквідувати горіння на площі  4.3 га. Глибина від 10 см до  півметра цих покладів торфу. Гасіння пожежі здійснює головний загін головного управлінняу Полтавській областіУ складі 13 одиниць техніки. Також 27 чоловік особового складу. Неподалік знаходиться водо джерело, проведено магістраль. Тобто локальну лінію кинуто. Десь за 2.5 кілометри качають воду із вододжерела», –  розповіла речниця рятувальної служби Полтавщини Світлана Рибалко.

Нагадаємо, горіти торф’яники почали 22 серпня. За словами Світлани Рибалко, загоряння сталося через те, що кілька тижнів тому у Турбаях випалювали траву і горів очерет. Торф загорівся тому, що вогонь від цього спалювання розійшовся на інші території.