Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Другий день у Кременчуцькому районі гасять торф’яну пожежу (відео)

Другий день у Кременчуцькому районі гасять торф’яну пожежу (відео)

Це територія Дмитрівської сільської ради Кременчуцького району. Тут загорілися поклади торфу на площі п'ятнадцять гектарів.

 «Трава горіла за обвалуванням даного басейну. Перейшла по сухій траві всередину. Загорілася трава всередині і внаслідок чого загорілися торфи», - розповів заступник начальника обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Лисенко.

Трактор горне. Цим трактором риють землю по кінцевій лінії пожежі. Таким чином, розповідає Олександр Лисенко, відсікають територію від пожежі, щоб її площа не збільшилася.

«Це територія відстійника заводу «Укртатнафта». Колись відповідно до технологічного процесу цей відстійник був заповнений водою. Внаслідок зміни технологічного процесу, водою він зараз не заповнюється і наразі виникають такі пожежі сухої трави всередині і внаслідок чого горіння торфу», - пояснив заступник начальника обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Лисенко.

Так рятувальники розмивають осередки загорання. 

«Торф’яну пожежу треба втопити. Треба розмити, бо якщо ми просто наллємо води зверху торфу, який горить, то вода випаровується. Кисень іде вниз. Для горіння потрібен кисень, джерело запалювання і що горить. Ми перериваємо, рихлимо, ми його топимо», - пояснив начальник 15 пожежно-рятувальної частини Кременчука Сергій Вовнянко.

Воду пожежники качають із річки Рудька, що протікає за кількасот метрів від пожежі. Тут працює близько сорока рятувальників із Кременчука, Горішніх Плавнів, Полтави. Їм допомагають, зокрема і технікою, місцеві підприємства та військова частина. Нагадаємо, пожежа виникла двадцять сьомого серпня. Загорілася суха трава. Причина - невідома, розповів Олександр Лисенко.