Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Близько 60 бійців Полтавської окремої автосанітарної роти вивозили поранених та загиблих під Іловайськом

Близько 60 бійців Полтавської окремої автосанітарної роти вивозили поранених та загиблих під Іловайськом

Ось у цьому кітелі був старший водій 8-ї Полтавської окремої автосанітарної роти Олександр Таран, коли  їхав до Іловайську, що на Донеччині.

«Переддень Іловайських подій ми вирушали на лінію зіткнення, але в нас не було ніякої інформації взагалі: куди ми їдемо, що там відбувалося», - розповідає Олександр Таран, старший водій 8-ї Полтавської окремої автосанітарної роти

На цих фото –  дорога,  якою їхаласанітарна рота до села Старобешеве на Донеччині. Туди їхсупроводжували 29-го серпня 2014 року ось ці бойові машини. На цьому відео  –  поле після боїв за Іловайськ. Водій-санітар Ігор Бернадський, згадує, що перше побачив.

«Хлопці наші лежали на полях чорні, уже, напевно, три доби. Бабуся їхала на велосипеді, розповіла: їх там за кукурудзою – море. Ви, каже, не там їх збираєте. А ми збирали там, де нам дозволили збирати, шістсот трупів», – розповідає  водій-санітар 8-ї Полтавської окремої автосанітарної роти Ігор Бернацький.

Ось із цього  телефону  чекала дзвінка від Олександра Тарана  його дружина Тетяна.

«Доба без зв’язку – це взагалі шок був. Я зверталася до кого могла, де поділася рота, що з ними відбувається, там пекло. І коли чоловік подзвонив, він знав, що я хвилююся, сказав: "Таня, це не Авган"» , – розповідає  дружина бійця Тетяна Таран.

Виносив поранених та загиблих з Іловайського котла Олексій Заїка. Що поїхав туди,  рідним не сказав.

«Знали, можливо, що біля госпіталю  щось роблю, служу. А що в таких ситуаціях був – не знали», – розповідає  боєць 8-ї Полтавської окремої автосанітарної роти Олексій Заїка.

За даними полтавського громадського об’єднання «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини», у серпні 2014-го у боях за Іловайськ загинуло близько 30 бійців із Полтавської області.