Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

41 опорна школа запрацює на Полтавщині цього навчального року

41 опорна школа запрацює на Полтавщині цього навчального року

Це новосанжарський опорний заклад. У цьому класі встановлюють телевізор, яким вчитель фізики та учні користуватимуться під час навчання. У кабінеті іноземної мови готують матеріали для демонстрації на уроках. Цього літа клас обладнали проектором та мультимедійною дошкою.

«Є такі теми, як історія країн мови яких ми вивчаємо. У нас є культура, мистецтво. І дошка корисна, бо дитина може все побачити. Наприклад, мистецтво. Я можу показати роботи відомих художників Англії різних років», - каже вчителька англійської мови Ольга Сіврюк.

Всі кабінети підключені до інтернету та мають або телевізор, або мультимедійну дошку. Ось так нову техніку разом із класною керівницею освоює одинадцятикласниця.

«Презентації різні можна подивитися. Подивитися різні фільми, картинки», - пояснює одинадцятикласниця Юлія Дігтенко.

Директор розповідає: на оснащення школи отримали мільйон чотириста тисяч гривень. Тут частина того, що закупили, але не встигли розподілити по класах. Впораються, каже Микола Решетило, до початку навчання третього вересня.

«Ми придбали багато обладнання у кабінет фізики, біології, хімії, математики, початкових класів, географії. Тому кабінети стануть набагато кращими. Все це доповнює досвід і плюс сучасна техніка. Все це підвищить рівень навчання», - розповідає директор опорної школи у Нових Санжарах Микола Решетило.

Сучасне оснащення навчальних класів – одна із умов визнання школи опорною, говорить Олена Харченко.

«Це обов’язково сучасні кабінети, STEM-лабораторії. Тому що саме таке навчання необхідне учням. І такі умови легше створити у великій опорній школі, бо це обладнання вартісне», - говорить директорка обласного департаменту освіти та науки Олена Харченко.

Новосанжарський навчально-виховний комплекс став опорним закладом, не маючи філій у сусідніх селах.

«Це та школа, до якої здійснюється підвезення учнів із інших населених пунктів, в яких або колись була школа, але зараз немає. Або взагалі там немає навчального закладу», - продовжує  директорка обласного департаменту освіти та науки Олена Харченко.

Директор школи пояснює: із вісімсот дев’яноста п’яти учнів – 146, тобто понад 6%, підвозять із сусідніх сіл.

«Закрита у свій час загальноосвітня школа І-ІІ ступенів у селі Судівка, початкова школа у селі Клюсівка та початкова школа у селі Забрідки. Тому ми навчаємо цих дітей», - пояснює директор опорної школи у Нових Санжарах Микола Решетило.

Їздитиме із села на навчання першокласник Вадим.

«У нас школи там немає. Ходитимемо сюди. Будемо виводити на зупинку, сідає на автобус і їде самостійно. Так же і приїжджатиме. Забиратимуть нас рано, о 7.10», - каже мама першокласника Наталія Британ.

Нагадаємо, перші три опорні школи на Полтавщині створили у 2016-му.