Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Близько шестисот порушників правил паркування виявили поліцейські у Полтаві з початку 2018-го року

Близько шестисот порушників правил паркування виявили поліцейські у Полтаві з початку 2018-го року

Ось цей двір розташований за адресою: провулок Хорольський, 11, у Полтаві. Ці автомобілі припарковані біля під`їздів, інші - на тротуарах і бордюрах. Правила паркування водії порушують на дорозі і у дворах, говорить прес-офіцерка патрульної поліції Полтавщини.

Наталія Ширіпова, прес-офіцерка патрульної поліції Полтавщини: "У нас немає статистики саме у дворовій території. З початку поточного року виписано близько 600 постанов за порушення паркування".

Своє авто Станіслав Бондар припарковує біля під`їзду будинку, в якому живе.

"У нас водії більш-менш культурні і стають так, щоб нікому не заважати. Тут машина нікому не заважає", - каже Станіслав Бондар, припарковує авто біля під`їзду

Паркувати авто у дворах дозволено у спеціально відведених для цього місцях. Якщо їх немає, право на паркування мають тільки мешканці під’їзду, говорить юрист Олексій Козленко. Паркувати автівки на тротуарах заборонено, - додав він.

"Два метри має бути для пішохода, який хоче пройти, якщо транспортний засіб паркується на тротуарі. Щоб не перешкоджали для проходу, проїзду спецмашин: пожежних авто, швидкої допомоги", - говорить Олексій Козленко, юрист.

Двірничка Раїса Плюта щодня прибирає біля під'їздів цієї багатоповерхівки. 

"Ніхто не хоче йти на платну стоянку, вранці прийдеш - взагалі завал. Звичайно, заважають. Як листя падає,доводиться звиватися за машинами. Там від бордюр і тут вимести його", - говорить Раїса Плюта, двірник

Аби біля під’їзду не паркувалися машини, полтавка Любов Щербань серед двору встановила чотири клумби з автошин.

"Вихлопні гази, діти сплять, вікна зачиняємо. Машин дуже багато. І на квіти наїжджають", - каже Любов Щербань, полтавка

За словами Любов Щербань,  тепер водії до її під`їзду не заїжджають. Для порушників правил паркування передбачений штраф двісті п’ятдесят п’ять гривень.