Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вихованці радіоспортивних гуртків України змагалися у Полтаві

Вихованці радіоспортивних гуртків України змагалися у Полтаві

Я налаштовувала апаратуру. Це «Карат» - малопотужна радіостанція. Спочатку ставлю антену, тангенту, налаштовую резонанс. Це найважливіше у налаштуванні апаратури", - каже Аня Кошова учасниця команди з Остеру (Чернігівщина).

"Мета:щоб діти навчилися працювати на радіостанціях, вміли керувати апаратурою, передавати і приймати сигнали з використанням радіоапаратури, записувати, аналізувати прийняту інформацію, а також формувати цифрові радіограми – шестизначні номери", - говорить Дмитро Денисюк, керівник гуртка радіозв’язку.

"Ми вислуховуємо кожного учасника на якій він частоті. Він дає кличний виклик. По кличному виклику ми говоримо його позивний. Це набір букв. Наприклад, Уляна ,радіо 3, Анна,Уляна, Тарас, 1 кіловат – це фонетично замінений UТ1К. Простими словами,це букви, які краще виговорити в ефірі і їх буде чути", - каже Олександр Братчик, учасник команди з Рівного.

"Пам’ятаю, як я починала. Було цікаво вивчати азбуку Морзе, зв’язуватися з Бразилією, Америкою. Плюс цього спорту – знання мов. Я вже вивчаю англійську, німецьку, французьку, польську мови завдяки радіоспорту", - говорить Аня Кошова учасниця команди з Остеру (Чернігівщина).

"Техніку ми збирали «з миру по нитці». Цю техніку не так просто купити. Ми беремо радіостанції в оренду. Ми працювали з людьми, які нам віддали радіостанції. Вони сказали: «Беріть користуйтеся, вони нам не потрібні». У такий спосіб ремонтуємо і займаємося", - говорить Володимир Дуброва, директор обласного центру науково-технічної творчості 

На чемпіонат з радіозв’язку приїхали двадцять шість учасників з міста Херсон, Рівне, Чернігівської та Полтавської областей. Найменшому – одинадцять років.