Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві між пасажиром маршрутки та водієм виникла сутичка

У Полтаві між пасажиром маршрутки та водієм виникла сутичка

Чорними окулярами полтавець Святослав Маслак прикриває подряпане обличчя. Ось на цій зупинці чоловік сів у маршрутку. У ній, каже, почув, що водій відмовився везти пасажирку по пільговому посвідченню.

Святослав Маслак, учасник конфлікту у маршрутці: Водій каже: це посвідчення недійсне. Мені здається, що це стандартна відмовка, щоб не везти безкоштовно людину. Їх хазяїн отримав кошти з бюджету.

Святослав каже: вирішив заступитися за жінку.

Святослав Маслак, учасник конфлікту у маршрутці: Він мені вдарив в окуляри. Вони випали на зупинку і розбилися. Я йому дав здачі.

Святослав говорить, маршрутка, в якій трапилася сутичка, належить полтавському перевізникові «Євробус-Полтава». Його директор Михайло Костов про конфлікт не знає.

Михайло Костов, перевізник: Я не в курсі цієї інформації. Я не готовий відповісти. Є категорії населення, яких  перевозимо безкоштовно.

Начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв`язку Юрій Сябро розповів: скарг на те, що водії відмовляють у пільговому проїзді, у Полтаві побільшало. Програма компенсаційних виплат перевізникам є. Кошти вони поки не отримали.

"Згідно з законодавством, всі визначені категорії населення, які мають право на безкоштовний проїзд, отримали це право давно. По кожній категорії це Закон або постанова Кабінету Міністрів. Якщо люди мають право на пільговий проїзд, то вони повинні його отримувати і вимагати, в разі не отримання", - каже Начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв`язку Юрій Сябро

За словами Юрія Сябра, всім перевізникам направили відповідні листи з вимогою надавати пільговим категоріям населення право на безкоштовний проїзд. Інакше вони мають право звертатися до патрульної поліції.