Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

За вересень до лікарень Полтавщини звернулися троє людей, які отруїлися грибами

За вересень  до лікарень Полтавщини звернулися троє людей, які отруїлися грибами

Третій рік поспіль полтавка Оксана Сердюк збирає гриби.

«Якщо рік урожайний, то за один захід у ліс можна два-три відра винести.  Після дощу у теплу погоду і через декілька днів можна йти до лісу», – розповідає полтавка Оксана Сердюк.

Жінка розповідає, як розпізнає їстівні гриби.

«Польський гриб легко відрізнити від інших. Коли натискаєш на його губку, він починає синіти. У маслят масляниста шапочка. Перевірити його можна, якщо знати з нього шкірку. Вона знімається майже з усього гриба», – каже жінка.

Лікарка-анестезіолог Олена Громова називає ознаки отруєння грибами.

«Найчастіше, це болі у животі, понос, рвота, нудота. Можуть бути признаки неврологічні – головний біль, втрата свідомості.Неотруйні гриби також можуть викликати загострення хронічних захворювань: гастрит, дуоденіт, холецистит, панкреатит», – говорить лікарка-анестезіолог Олена Громова.

Скільки цього року жителів Полтавщини отруїлося грибами, ми запитали у Віктора Стеблянка.

«На сьогодні в області зареєстровано три випадки: двоє дорослих 95-го та 80-го року народження і одна дитина 5 років», – розповідає начальник обласного управління з питань цивільного захисту населення Віктор Стеблянко.

За словами Віктора Стеблянка, за останні два роки випадків отруєння грибами не зафіксували. 2015-го у Полтаві отруїлися троє неповнолітніх і один дорослий.