Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Відновити безкоштовне харчування учнів-пільговиків у полтавських школах мають до 5 жовтня

Відновити безкоштовне харчування учнів-пільговиків у полтавських школах мають до 5 жовтня

Це навчально-виховний комплекс номер шістнадцять, що у Полтаві. У їдальні – учні молодших класів.

«Гарячий сніданок включає друга страва: овочі, гарнір, м’ясна страва, хліб, компот, або чай», - каже завідуюча їдальнею Світлана Оринчина.

Серед цих учнів є діти пільгових категорій. Їм частину грошей на харчування компенсують з міського бюджету.  Таким школярем є і першокласник Саша.

«10 гривень доплачує місто, 7 – плачу я. Хочу, щоб повноцінне харчування було. Як дома він може не їсти, то в школі він їсть», - розповідає Марія Матюшко, мама.

Харчуються учні-пільговики у цьому навчально-виховному комплексі  завдяки співфінансуванню  між батьками, школою і постачальником.

«Пільговики певних категорій. 56 дитини по нашому НВК. Малозабезпечені раз, чорнобильці – два. Учасники АТО – три», - говорить директор Полтавського НВК №16 Віктор Явтушенко.

У решти полтавських шкіл міськвиконком призупинив безкоштовне харчування пільговиків, аби провести закупівлі. Поки такі учні снідатимуть за гроші батьків. Це сталося через те, що не відбулися торги на закупівлю послуг, говорить заступниця міського голови Полтави Людмила Бойченко.

«Першого серпня було оголошено торги, на які зайшли компанії , що хотіли взяти участь у цих торгах. Одна з компаній не погодилася з рішенням цієї тендерної процедури і подала скаргу», - каже  заступниця Полтавського міського голови Людмила Бойченко.

Директор полтавської «Торгової компанії «Світ продуктів» Сергій Ласкавенко повідомив, чому не зміг взяти участь у тендері на шкільне харчування.

 «У закупівлі могли взяти участь тільки ті суб’єкти господарювання, які мають досвід виконання аналогічного договору більше, ніж 4 місяці. Згідно із вимогами тендерної документації кухарі мають бути не нижче 4-го розряду. Колегією Антимонопольного комітету України встановлено, що така вимога є дискримінаційною і суттєво обмежує коло можливих учасників у Процедурі закупівлі».

За словами Людмили Бойченко, нині в управлінні освіти проводять нову процедуру закупівлі. Відновити безкоштовне харчування пільгових категорій  учнів планують після підписання договорів – 5-го жовтня цього року.