Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Музей історії полтавського дослідного поля відкрили у Полтаві

Музей історії полтавського дослідного поля відкрили у Полтаві

Хлібні жужелиці та жуки, пшеничні мухи і злакові попелиці. Цій колекції шкідників сільськогосподарських культур – сто років. Її зібрав ентомолог Микола Курдюмов. 

Більше 30 тисяч екземплярів.

За допомогою цієї  камери штучного клімату тодішні наукові співробітники спостерігали за розвитком комах. На цьому стенді – колекція сільськогосподарських культур, уражених хворобами.  В іншій частині музею - сільськогосподарські знаряддя праці.

Любов Кавалєр, молодший науковий співробітник відділу селекції: Їх люди майстрували самостійно. Бо не було коштів купувати. Наприклад це протруювач насіння. Серпи  тертушка для буряка

Експонати (а їх більше шести тисяч)  розмістили у трьох кімнатах.

Андрій Кохан, директор Полтавської обласної дослідної станції ім. М. Вавілова: Унікальність музею е, що експонати  - першоджерела. Відібрано моноліт Докучаєва – три з половиною метри, тут намальована ним карта, обладнання, за яким починали працювати наукові співробітники Полтавського дослідного поля.

Доцент Віктор Самородов розповідає: матеріали музею  буде використовувати при підготовці до лекцій  

Віктор Самородов, доцент Полтавської державної аграрної академії: Полтавська сільськогосподарська, яка міняла назви, підпорядкування, завжди давала відповіді як обробляти, чим. Що вносити, а що не вносити Як доглядати

Музей відкрили у Полтавській сільськогосподарській дослідній станції імені Вавилова. Її  заснували 134 роки тому.