Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку кахлів XVIII століття

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку кахлів XVIII століття

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку орнаментальних кахлів. Їх виготовили  наприкінці 18-го та на початку 19-го століть.  Є ті, які відновили після пожежі у краєзнавчому музеї у 1943-му році, розповіла співробітниця музею Марія Пісцова. 

Марія Пісцова, співробітниця  Полтавського краєзнавчого музею: «Кахлі «згорілого фонду», вони всі постраждали під час Другої світової війни, коли музей горів й була знищена велика кількість експонатів » «Конкретно ми не можемо про всі кахлі сказати звідки вони, тому що знищена облікова документація»  «Серед тих кахлів, які представлені на виставці, відомо що є опішнянські кахлі – це авторські роботи Івана Гладировського та Федора Карикова, який теж працював в Опішні» 

За словами Марії Пісцової, ці кахлі зроблені із глини.

Марія Пісцова, спіробітниця  Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського:  «Взагалі кахлярство – це вид народного декоративного мистецтва (оздоблювального).  Кахлями обкладали печі, рубки, навіть зовнішній вигляд будівель. І це було притаманно для козацької старшини, для міщан і селян» 

У Краєзнавчому музеї виставка орнаментальних кахлів триватиме до двадцять першого січня наступного року.