Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтавському краєзнавчому музеї відбувся земський бал

У Полтавському краєзнавчому музеї відбувся земський бал

У Полтавському краєзнавчому музеї земський бал розпочали із танцю полонез. У залі  близько 50 танцюристів. Це учасники шкіл старовинного танцю Харкова, Києва, Дніпра та Полтави, розповіла організаторка заходу Олена Деркаченко.

«Бал зразка дореволюційної епохи – 19 століття. Тобто і танці відповідні, і музика відповідна. Бали проводяться регулярно. Створюються сторінки у соцмережах. І всі знають, як цей механізм діє. Присилають заявки. Приїжджають і танцюють», – розповіла організаторка заходу Олена Деркаченко.

«Як на мене, це згадати атмосферу, відчути цю атмосферу. Ми не знаємо, як це було ми можемо це тільки відтворити», – говорить учасниця із Полтави Ірина Герцунь .

«Є певна кількість основних танців, які танцюються за загально відомими схемами. Вальсові танці, польки. Є імпровізації», – розповів Іван Герцунь.

На балу танцювали вальс, контрданс, польку, котильйон, вальс-імпровізацію. Харків’янин Роман Броцький вивчає старовинні танці більше 10 років.

«Найскладніший, мабуть, кадрилі. Бо в інших танцях рухи повторюються. А в кадрилі – всі різні. Більшість вальсів значно повільніші за польки. Польки – це на фізичні можливості. Там багато стрибати», каже учасник з Харкова Роман Броцький .

Учасники заходу відтворювали бал 19 століття.

«Те, що характерно для 19 століття це застосування перлів. Обов’язково, щоб були рукавички»,розповіла Любов Барабаш.

«Мені як історику цікава реконструкція старовинних танців.Побувати на балу, який міг проходити сторіччя тому. Мундир 19 сторіччя. Щоб витримати дрес-код, кожен свій наряд виготовляє, або бере на прокат, - каже Олексій Клищев..

За словами Олени Деркаченко, земський бал у Полтавському краєзнавчому музеї провели вперше.