Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтавському районі на подвір’ї школи відходи перероблюють у добрива

У Полтавському районі на подвір’ї школи відходи перероблюють у добрива

Шестикласниця Тахтаулівської школи Анастасія Коропець показує компостер ‒ це бак для збору та переробки відходів на органічне добриво.

 «Зараз тут лежить опале листя, яке ми зібрали на території школи» «В цих відрах лушпиння від картоплі, залишки від капусти, цибулі буряка та моркви»   ‒ каже учениця Тахтаулівського НВК Анастасія Коропець.

Цей компостер школа виграла за результатами всеукраїнського  конкурсу  «Компола». Його отримали наприкінці вересня цього року, розповіла вчителька біології Ольга Купченко.

«Ми провели певну роботу щоб встановити його відповідно до технічних вимог. Компостер встановили у затінку. Він розміщується прямо на ґрунті, щоб дощові черви та мікроорганізми мали змогу проникнути до відходів та переробити їх на компост» «– це органічне добриво, яке містить дуже багато мікроелементів» «І утримує в ґрунті вологу» «Залишки харчових продуктів, все що залишається в їдальні  - все можна класти крім цитрусових» «Тому що вони призводять до підвищення кислотності, тоді компост не утвориться» розповіла вчителька біології Ольга Купченко.

Як будуть застовувати перероблене органічне добриво, розповів заступник директора школи Роман Петров.

«Територія шкільного подвір’я налічує два з половино гектари» «на ній знаходиться: сквер, парк і багато квітників. Тому за допомогою компостера ми будемо їх удобрювати.» ‒ розповів  заступник директора Тахтаулівського НВК  Роман Петров.

За результатами  освітнього  конкурсу «Компола»,  такі компостери для переробки харчових відходів отримали сім шкіл Полтавщини.