Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

В колонії на Полтавщині обігріватимуть гуртожитки для засуджених за допомогою твердопаливного котла

В колонії на Полтавщині обігріватимуть гуртожитки для засуджених за допомогою твердопаливного котла

Цей твердопаливний котел встановили у Крюковській виправній колонії, що у Полтавському районі. Він запрацює цього опалювального сезону, розповів директор колонії Сергій Довженко. Контролюватиме роботу пристрою операторка котельні Людмила Чуєнко.

«Я повинна кожні дві години перевіряти тиск, температуру, слідкую за тим, скільки спалюємо палива. У кінці зміни підраховуємо середньодобову температуру,повітря», - каже операторка котельні Людмила Чуєнко.

Твердопаливний котел працюватиме на альтернативних видах палива: соломі, дровах, брикетах, гноєві, каже Станіслав Матвійчук.  

«Завантажуємо туди паливо в котел. Включаємо автоматику безпеки, підпалюємо до температури 40 градусів. Далі автоматика регулює задану температуру», -  говорить головний інженер колонії Станіслав Матвійчук.

За допомогою цього котла у колонії обігріватимуть гуртОжитки для засуджених, приміщення підприємства, де працюють люди, церкву та адміністративну будівлю, розповів Сергій Довженко.

«При переході на тверде паливо  ми половину коштів економимо. 500 тисяч йде на розвиток підприємства і утримання  бюджетної сфери», - говорить начальник Крюковської виправної колонії Сергій Довженко.

Роман Шестопалов у колонії відбуває покарання протягом двох років. Пам’ятає,каже, коли заклад опалювали за допомогою газу.   

«Було прохолодно. Пам’ятаю, коли я сюди приїхав, було погано з опаленням. Одягалися тепліше», - в`язень Роман Шестопал.

Крюковська виправна колонія має полегшений рівень тримання під вартою. Тут перебувають засуджені, які скоїли злочини з необережності і раніше працювали у судах,прокуратурі та міліції. Нині у колонії перебуває 104 засуджених.