Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

Понад чотири сотні картин створив полтавський художник Віктор Бабенко

Понад чотири сотні картин створив полтавський художник Віктор Бабенко

Віктор Бабенко, художник:

Це підмальовок роботи. Яка потім називатиметься «Стихія води».У мене це цілий цикл з цієї тематики – стихія вогню, стихія повітря.

 Я хочу намалювати стихію води. Щоб людина подивилася і зрозуміла, що це справді стихія води, що воно схоже, воно тече, воно мінливе, невловиме.  

В основному я малюю олійними фарбами. Це те, чим я постійно створюю роботи. Якщо це проектні роботи – там гуаш, акварелі. Іноді малюю пейзажі аквареллю.

Основний процес відбувається в голові. Спочатку треба зрозуміти, що ти хочеш намалювати, а потім вже малювати. Бо нині фарба дорого коштує, щоб малювати бездумно.Задуми виникають по-різному. Іноді несподівано. Це такі дні. Для себе я фіксую, що у такий день  у мене виникла ідея її намалювати.

Мене цікавить старовинна Полтава. Це Полтава 1712 року. Над нею я працював понад рік. Не сидів малював за мольбертом, а намагався зрозуміти, що я хочу створити.

Якщо це портрет, то там є прототипи людей. Щось із голови, наприклад, Гоголя, Сократа. А ті що живі – це мої друзі. Я їх малюю, бо вони готові терпіти.

Є різні люди. Їх можна образити картиною. Намалювати, а мені скажуть: чому ти намалював мене негарним?

Замовлення є, але я не вважаю їх творчістю. То виконання роботи.

Творчість – це суб’єктивний процес