Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

У Полтаві навчають бойовим мистецтвам – айкідо та бразильському джиу-джитсу

У Полтаві навчають бойовим мистецтвам – айкідо та бразильському джиу-джитсу

Це заняття з бойових мистецтв. Тут навчають бразильському джиу-джитсу та айкідо. Що це таке, розповідає тренер Євген Донецький.

«Основа бразильського джиу-джитсу – це боротьба на підлозі. В основі лежить дзюдо, класичне джиу-джитсу. Айкідо – це традиційне бойове мистецтво. Це не спорт. В його основі лежить класична схема айкі-джитсу та джиу-джитсу», – розповідає тренер Євген Донецький.

Чоловік говорить: спочатку тренувався самостійно.

«Сам займаюся 12 років, з них 8 – треную інших. Зараз у нашому залі тренується близько 90 людей. У моїх учнів є власні зали, де по 100 людей»,говорить чоловік.

Юлія Кучкочотири рази на тижденьприводитьна тренування сина.

«Свою дитину я привела близько року тому на айкідо. І 6 місяців ходимо на бразильське джиу-джитсу. Щоб умів себе захистити, щоб був впевнений у собі. Він вчиться вигравати і програвати», – каже Юлія Кучко, яка привела сина на тренування.

За перемоги у бойових мистецтвах отримують пояси, каже Євген Донецький.

«В айкідо пояси означають багато. Чорний пояс можна отримати, якщо тренуватися кожного дня протягом чотирьох-п’яти років. Це початковий ступінь», –  розповідає Євген Донецький.

Діти розповідають, що подобається на тренуваннях та що роблять на змаганнях.

«Як розповідає сенсей. Він дуже добре розповідає. А ще мені подобається боротися», – говорить Влада Яковенко, яка прийшла тренуватися.

«Я їду на змагання, щоб боротися з іншими хлопчиками та дівчатами», – каже Максим Олійник, який тренується.

Учні Євгена Донецького беруть участь в чемпіонатах України з бразильського джиу-джитсу. Серед них – 6 чемпіонів України з комбатайкідо. На міжнародні змагання, каже тренер, планують їхати наступного року.