Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві поки не розпочався опалювальний сезон

У Полтаві поки не розпочався опалювальний сезон

У цій п’ятиповерхівці живе Сергій Кравченко. Має двокімнатну квартиру – 80 квадратних метрів. Про зростання тарифу на опалення знає. Згадує, скільки платив за тепло минулоріч.

«За минулий сезон опалення, за наявністю загально будинкового лічильника, без субсидії, я мав платити близько двох з половиною тисяч гривень – це у холодні місяці. Оскільки я маю субсидію, десь відсотків на п’ятдесят знижка, то тисячу сто,в теплі місяці ‒ близько сімсот гривень», - каже Сергій Кравченко, мешкає у провулку Шевченка, 11А

Тарифи на опалення, каже чоловік, ‒ завищені.

«Чому підіймаються ціни, я не розумію» 

Це - абонентська служба «Полтаватеплоенерго». Начальниця Тетяна Ковшар каже: цьогоріч тарифи на опалення зросли на один відсоток, на гарячу воду - на п’ять відсотків.

«З одинадцятого жовтня вартість централізованого опалення для будинків з квартирними або будинковими приладами обліку  складає тисяча триста сорок вісім гривень п’ятнадцять копійок за гігакалорію. Для житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку ‒ тридцять гривень двадцяти копійок за один квадратний метр». «З централізованого постачання гарячої води, за умови підключення рушникосушильників» «вісімдесят три гривні тридцять три копійки за один кубічний метр води». За відсутності рушникосушильників  ‒ сімдесят сім гривень за один кубічний метр води», - розповілаТетяна Ковшар, начальниця абонентської служби «Полтаватеплоенерго»

Тетяна Ковшар пояснює: перегляд тарифів зумовлений здорожчанням  холодної води. Її вартість зросла 25-го січня цього року. Називає й інші причини.

«Підвищення тарифів на електроенергію. Зміна  прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Також зростання податків та зборів, що сплачуються підприємством до бюджетів за встановленими законодавством нормами», - розповілаТетяна Ковшар, начальниця абонентської служби «Полтаватеплоенерго»

Попереднє зростання тарифу на опалення відбулося у липні 2016-го року. Тоді вартість гігакалорії централізованого опалення збільшилась на 687 гривень. У липні 2017-го року змінилися тарифи на гарячу воду – майже на дві гривні більше полтавці почали сплачувати за кубічний метр.