Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Полтавці здають кров для лікарень області

Полтавці здають кров для лікарень області

Обласна станція переливання крові. Сьогодні тут студенти здають кров. Спочатку реєструються. Виміряють тиск.

"Мені розповіли про цю акцію мої викладачі і я вирішив допомогти  дітям. Мені своєї крові не шкода, а дітям знадобиться. Можливо, вона їм навіть життя врятує", - говоритьВладислав Собакарь, прийшов здавати кров. 

Здають аналізи.Потім п’ють чай з сОлодощамиЦе –  маніпуляційний кабінет станції переливання крові. У донора відбирають близько трьохсот мілілітрів крові.

"Здавати кров корисно, два-три рази на рік. Відбувається стимуляція імунітету, відбувається викид нових формених елементів", - кажеІрина Рожок, лікарка-трансфузіолог  

Це - у рамках акції «Стань донором - врятуй життя!». Її у Полтаві влаштовують тричі на рік волонтери Товариства Червоного Хреста.

Раніше відбувалися такі акції кожного місяця, але останнім часом студенти не мають такого сильного бажання здавати кров і ми обираємо зручний день для них і здаємо кров коли зручно донорам, - кажеАльона Мордінська,  координаторка  акції «Стань донором - врятуй життя!»

Не вистачає крові 1,2,3, та 4 груп ,резус фактор - негативний, каже лікарка-трансфузіолог станції переливання крові Ірина Рожок.

"Вона йде на лікувальні заклади Полтави і області. У нас беруть компоненти крові. Висока потреба в компонентах крові лікувальні заклади міста, тому що тут найвищий рівень надання медичної допомоги", кажеІрина Рожок, лікарка-трансфузіолог  

Зберігають кров ось тут.

В даному холодильнику зберігаються компоненти крові,еритроцити. На жаль, термін їх зберігання всього тридцять п’ять днів. В даному холодильнику зберігається свіжоморожена плазма. 

За словами Ірини  Рожок: кількість донорів зменшується. За 9 місяців минулого року здали свою кров 3 тисячі 780 людей. Цього року, за такий же період, - 2 293. Це на 40 відсотків менше.