Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Артеменко
Ольга Артеменко

На Полтавщині над лісами розкидають вакцини для диких тварин

На Полтавщині над лісами розкидають вакцини для диких тварин

Три літаки АН-2 пролітають над Гребінкою. Над лісовими масивами скидають приманки від сказу для диких тварин. Вакцинацію дикої фауни проводять щорічно з 2007-го року, каже начальник обласного управління Держпродспоживслужби Генадій Пікуль.

"Ця робота буде проводитися по всій Україні. З 15-го жовтня вона розпочалася у Полтавській області. Безпосередньо, з 16 по 19 жовтня, за допомогою авіатранспорту, здійснене розкладання приманок у Гадяцькому, Зіньківському, Чорнухинському, Диканському, Лохвицькому та ряді інших районів". – говорить Геннадій Пікуль.

417 тисяч доз вакцини отримала Полтавщина цього річ. Цієї кількості вистачить, щоб охопити всю область, каже Геннадій Пікуль.

"Сама приманка представляє собою брикет коричневого кольору. Відповідно, з принадою для того, щоб тварина могла підійти. В ній блістер з вакциною. Тварина розкушує і отримує імунітет", – говорить Геннадій Пікуль.

32 тисячі 160 вакцин – таку кількість розкидали над лісами Пирятинського району та Гребінкою. Ось так приманки потрапляють до фауни.

Попадає в жолоб. Під своєю вагою вона опускається в жолобі на лічильник. Тут у нас знаходиться лічильник. І на табло викидає: скільки у нас виходить вакцин ззовні. От «сброс». Зараз - по нулям, бо ми вже передали дані, що ми полетіли. Тут у нас показується число, з якою швидкістю йде літак. –каже оператор аеродрому «Судівка» Микола.

Скидають вакцини через ось цю трубу. Літак має запланований маршрут. Працюють пілоти та оператори щодня протягом 4-ох годин.