Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Полтаві відбулася акція «Ціна держави»

У Полтаві відбулася акція «Ціна держави»

Учасникам акції на планшетах рахують: який відсоток з їхньої зарплати йде на утримання держави. Як це робити, показує Ярослав Шевченко.

«Програма ґрунтується на податковій системі України» каже співорганізатор акції Ярослав Шевченко.

Полтавець Владислав Лоза ремонтує сільськогосподарську техніку. Його «брудна» зарплата , без вирахування податку, шість з половиною тисяч гривень.

 «Із неї вирахували дві з половиною тисячі гривень – це йде на податки» «Я розраховував, що податок буде приблизно півтори тисячі гривень, десь тисяча сімсот, але не дві з половиною тисячі гривень»  розповів полтавець Владислав Лоза.

Організатор акції Микола Малуха каже, гроші з податків йдуть на забезпечення медицини, освіти, поліцейські послуги. Їх українці щодня можуть отримати безкоштовно.

«Формуємо з українців свідомих платників податків, які знають ціну обіцянкам політиків та розуміють, що їх податки утримують державу й відповідно знають: скільки їм коштує утримання цієї держави» розповів організатор акції  Микола Малуха.

Акція відбувалася у центрі Полтави, на вулиці Соборності. Рахували податки усім охочим впродовж чотирьох годин. Полтава – одинадцяте місто, де влаштували захід. Акція «Ціна держави» стартувала у Житомирі 18 вересня. Також її провели у Харкові, Херсоні, Дніпрі, Одесі та Миколаєві.