Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

У Полтаві за два дні зібрали 24 мішки з поліетиленовими пакетами

У Полтаві за два дні зібрали 24 мішки з поліетиленовими пакетами

15 година. Біля будівлі Полтавської міської ради збирають пакети.

«Сьогодні ми продовжуємо акцію зі збору. Але, окрім того, що ми збираємо пакети від полтавців, ми хочемо, щоб до нас приєдналася міська рада, яка може показати, що вони готові до сортування відходів у Полтаві», - розповідає координаторка акції Марина Цигрик. 

Розкладається один поліетиленовий пакет протягом двохсот років, розповідає координатора акції Марина Цигрик. І додає: поліетилен забруднює землю і воду.

«Таким способом ми хочемо привернути увагу на те, що поліетилен – це найбільша часта побутових відходів, які продукує людина і його потрібно переробляти», - говорить координаторка акції Марина Цигрик. 

Здати пакети прийшла полтавка Наталія Кузнецова.

«Збирала-збирала, потім хотіла викинути, бо не було сил. Думала, куди їх складати, але потім говорила: ні, я ж збираю, десь знадобляться. На смітник встигнеш викинути будь-якого моменту. Це ж не складно. В одну сторону одні, в іншу – інші. Неприємно, коли вони літають по місту. Хай з них зроблять щось корисне», - каже Наталія Кузнецова, яка принесла здати пакети.

6 мішків з пакетами автомобілем привіз Андрій Дубровський.

«Збирав півроку, рік, два роки, три роки, по-різному. Маленькі пакети приходиться брати, бо у них засипають, а великих не беру», - говорить Андрій Дубровський, який приніс пакети.

Замість поліетиленових пакетів полтавка Наталія Рудько використовує сумки з натуральних тканин.

«Учора у пекарні купила паперовий пакет, бо з собою не мала. А так у мене є 2-3 екосумки. До супермаркету також беру таку торбу», - розповідає Наталія Рудько, яка прийшла здати пакети.

Ось такпакети збирали учора. Містяни приносили та сортували їх по ящиках. За перший день назбирали 7 стодвадцятилітрових мішків. Сьогодні полтавці здали 17 мішків. Зібрані пакети відправлять на Харківщину на переробку. У Полтаві поліетиленові пакети не утилізують, каже координаторка акції Марина Цигрик.