Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

В обласному клінічному онкодиспансері місячник боротьби із захворюванням на рак молочної залози

В обласному клінічному онкодиспансері місячник боротьби із захворюванням на рак молочної залози

До місячника боротьби з раком молочної залози долучилася жителька Лубен Зінаїда Правник. Вона приїхала на прийом до лікаря у Полтавський обласний онкодиспансер. Жінка пройшла обстеження.

 «Під час місячника звернулася і завдяки цьому виявили проблему у молочній залозі. Ущільнення, яке великих розмірів. І потребує лікування. У нас у родині по жіночій лінії рак. Можливо, це спонукало до того, що я звернулася», - розповіла Зінаїда Правник .

За жовтень на огляд до онкодиспансеру прийшли 45-ро осіб, розповів Артем Айкян.

«Перші відвідування почалися 8 жовтня. Із 45-ти виявили вісім передракових захворювань, які потрібно лікувати. І  зараз ці жінки знаходяться під наглядом онколога. Рак не виявили у жодної. Вік коливається від 38 -39 до 60 років. Основна частина це з Полтави, Полтавського району, були люди із Машівки. Із далеких районів нікого не було», - повідомив заступник головного лікаря Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру Артем Айкян.

«Це захворювання, як рак молочної залози виходить на перше місце серед злоякісних захворювань у жінок. Чим раніше жінка була виявлена і почалося лікування, тим більш сприятливий прогноз. Будь-яка жінка має змогу без направлення звернутися до нашого закладу. Лікар-мамолог проводе обстеження. Якщо в цьому є якась необхідність відправляє на УЗД молочних залоз чи мамаографію»,  - розповів лікар-онкохірург Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру Ігор Суліз.

Це мамограф. Ним обстежують молочні залози.

«Кладеться молочна залоза. Прижимається. І робиться знімок на плівці. Потім лікарі дивляться на нього і сталять діагноз. Також робить коса проекція», - розповіла старший рентгенлаборант Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру Ірина Панова.

Артем Айкян називає причини захворювання на рак молочної залози.

«На Першому місці – це ендокринні захворювання. Коли жінка за собою не слідкує і не лікує вчасно ендокринні захворювання, захворювання печінки, органів репродуктивної системи. На другому місці – це стрес, спосіб життя. Часті стреси у жінок призводять до порушення гормонального фону. Через це виникають мастопатії, потім призводе до раку молочної залози», - говорить заступник головного лікаря Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру Артем Айкян.

Місячник боротьби із захворюванням на рак молочної залози триватиме в обласному онкодиспансері до кінця жовтня. Його проводять щороку.