Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині представників господарств, навчали, як протидіяти вірусу АЧС

На Полтавщині представників господарств, навчали, як протидіяти вірусу АЧС

На Полтавщині представників господарств, які розводять та утримують поголів’я свиней, навчали, як протидіяти вірусу АЧС. Це робили протягом чотирьох днів для майже півтисячі осіб, каже начальник обласного управління Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль. На семінарі учасники обговорювали, як попередити вірус АЧС та як правильно утримувати поголів’я свиней. Також – про карантинні заходи.

Ми наголошуємо на правилах біобезпеки, на правилах утримання свиней, на правилах підготовки кормів. На сьогодні великі ризики занесення. Зараз закінчуються збирання пізніх зернових культур (безпосередньо кукурудзи). У кукурудзі дуже велика кількість дикого кабана. І потім із зерном може потрапляти безпосередньо у господарства. - каже Геннадій Пікуль, начальник обласного управління Держпродспоживслужби.

У нас повний цикл розведення товарних свиней. У нас закритий повний цикл. Близько чотирьох тисяч поголів’я свиней. Наше господарство дотримується максимальних усіх заходів. Острахи безпосередньо є. В основному – це занесення через корма. - розповів Євген Баклан, учасник семінару (с. Ваці, Полтавський район).

Цьогоріч зафіксували 8 випадків АЧС на Полтавщині. Один з них у мисливському господарстві, інші – в господарствах, які займаються вирощенням поголів’я свиней.