Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

28-го жовтня українці перейдуть на зимовий час

28-го жовтня українці перейдуть на зимовий час

Ніч з 27 на 28 жовтня буде довшою на годину. Стрілки переведуть назад о четвертій

Василь Шрамко п’ять років переводить  ось  цей годинник, який знаходиться у центрі Полтави.  Журналістам «Суспільного» показує як це відбувається.

«Зараз часовий пояс три. Це означає, що це літній час. 28 з суботи на неділю я виставлю і натисну окей. І  автоматично хвилини через дві годинник переведеться на потрібний час», каже Василь Шрамко. 

Перелаштуватися на зимовий час – складно, каже Василь Шрамко. Згадує, як це було у попередні роки.

"Організм ще не перелаштувався, відповідно біологічний годинник  ще влаштований на той час. Звичка вставати  на роботу чи ще кудись залишилася. А доведеться спати на годину пізніше, поки звикну, - каже Василь Шрамко. 

Студентка Анна каже:  з переходом на зимовий час змін не відчуває.

Суттєвих порушень  це не несе. Час буде переводитися з суботи на неділю, тому нічого такого не буде, до цього приготуюся, говорить Анна Яцун, полтавка.

Невролог Олена Вірьовка говорить: у деяких людей, через зміну  часу  можуть бути такі симптоми.

"Підвищуються артеріальний тиск , у деяких з’являється тахікардія , деяких знижується працездатність", - розповідає Олена Вірьовка,  невролог 

Лікарка додає:симптоми зникають через два тижні. Щоб швидше адаптуватися до зимового часу радить.

"У вихідний трішки раніше лягати спати. На годину на дві, а ще краще за тиждень до переводу годинника десь на 15-20 хвилин зміщувати режим засинання", каже Олена Вірьовка, невролог.

Вперше переводити стрілки годинників почали у 1981 році. задля економії та раціональнішого розподілу електроенергії. Нині понад 100 країн світу переходять на літній і зимовий час.