Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

Зібране у парках Полтави листя перероблюють на компост

Зібране у парках Полтави листя перероблюють на компост

Зінаїда Пасішна – прибирає територію парку: «Листя, що я вам показую, без ніяких домішок – чисте! Тільки листя, тут немає ні скляночок, ні пакетиків.»

Володимир Булиш – тракторист: «Сьогодні ми збираємо листя тут. Потім, як зберемо, переїжджаємо до Павленківського парку.Майстер нам дає завдання: список, згідно з яким ми працюємо. Листя збираємо 2,3, або 4 рази на тиждень.»

Ольга Діденко – контролює збір листя: «Заготовка листя проводиться доки не випаде сніг» «Збираємо у всіх парках міста, на бульварах,  скверах: Корпусний, Петровський, Сонячний, Соборний майдан, Парк на площі незалежності…Каштанова алея. Бульвари: Першотравневий, Гоголя, Котляревського, парк Афганців. Їх всього в нас 36, а може і більше.»

Потім листя відвозять на переробку.

Галина Ібрагімова – квітникарка:  Нам у місті, парках, скверах згрібають листя, сюди привозять. У нас є спеціальна територія, на якій це листя перебуває. «Це залишки рослин. Вони перегнивають і з цього виходить хороше добриво для земельної суміші.Листяна земля дуже хороша. Вона дуже пухка, але в ній бувають шкідники.

«Ось так ми просіюємо землю. Готуємо для пікіровки. Зараз деякі квіти ми починаємо висіювати. Зараз нам сприяє погода. Сонце світить, вони гарно сходять. Ось це для бегоній заготований ящик», - показує квітникарка Галина Ібрагімова.

За останні 2 місяці у Полтаві зібрали понад 700 тонн опалого листя.  Близько 4 років триватиме процес його перетворення на компост.