Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Розгляд справи Геннадія Кернеса перенесли

Розгляд справи Геннадія Кернеса перенесли

Розгляд справи Геннадія Кернеса перенесли. Сьогодні у Апеляційному суді Полтавщини відбулося друге засідання за апеляційними скаргами по справі Харківського міського голови. Воно тривало 15 хвилин. Кернес на нього не з’явився,були його адвокати. За чверть години суддя розглянув клопотання від захисників Кернеса та зачитав повідомлення від Верховного суду України. 

Об 11-ій ранку у залі Апеляційного суду -  прокурор Генпрокуратури, двоє обвинувачених у справі – охоронці Віталій Блинник та Євген Сміцький. Третій - Геннадій Кернес - не приїхав. Присутні двоє його адвокатів. Вони просять перенести засідання.

Володимир Костенко, суддя Апеляційного суду Полтавської області:Адвокат Циганков  так і адвокат Пліса, щоКернес не може бути присутнім у зв’язку із погіршенням стану здоров’я.

Юлія Плетньова, адвокат Геннадія Кернеса:  Кернес перебуває на лікарняному. Лікарняний відкритий тільки сьогодні. На жаль, я не зможу надати медичну документацію саме наразі. Тому що немає фізичної можливості, оскільки розгляд справи проходить у Полтаві, а Кернес знаходиться у місті Харкові. Коли було викликано лікаря, ми були у дорозі. Необхідна медична документація буде надана судом в іншому судовому засіданні.

Серед потерпілих  - Сергій Ряполов. Олександр Кутянін не приїхав.

Сергій Ряполов, потерпілий:Інший потерпілий сьогодні працює. Він не в змозі відірватися.

Суддя зачитує повідомлення із Верховного Суду України.

Лідія Ізовітова, адвокат Геннадія Кернеса: Сьогодні о 16 годині Верховний Суд розглядає заяву одного із захисників Кернеса (Циганкова Андрія) з приводу зміни підсудності розгляду апеляційним судом цієї справи. Мова йде про те, що за станом здоров’я було б доцільно розглядати дану справу в місті Харкові.

Євгеній Музичук, адвокат потерпілих: Вважаємо, що це є певне зловживання процесуальними правами, затягування. І намагання у будь-який спосіб переконати Верховний Суд про те, що є підстави для зміни апеляційної підсудності. Ми переконані, що жодних підстав для цього немає.

Суд переніс розгляд апеляції на 23 листопада.

Володимир Костенко, суддя Апеляційного суду Полтавської області: У зв’язку з тим, що сьогодні вирішується щодо зміни підсудності даного провадження. Також – через неявку учасників провадження. Ми відкладаємо судове засідання

Ігор Ємець, прокурор Генеральної прокуратури України: Сторона захисту подала вже втретє заяву про зміну підсудності. Сторона обвинувачення вважає, що це явне зловживання правами. Оскільки двічі Верховний Суд відмовляв у зміні підсудності цього кримінального провадження. Зараз вже в третій раз.

Прокуратура та потерпілий Сергій Ряполов подали апеляції щодо ухвали судді Київського райсуду Полтави. Нагадаю, 10-го серпня суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов закрив кримінальне провадження по справі Кернеса та його охоронців. Причина: відмова прокуратури від обвинувачення. Потім представники прокуратури та потерпілий Сергій Ряполов подали апеляції щодо ухвали судді. Геннадія Кернеса та двох його охоронців звинувачували у викраденні та побитті учасників Євромайдану – Сергія Ряполова та Олександра Кутяніна.