Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

На Полтавщині з початку року зареєстрували 455 хворих на кір

На Полтавщині з початку року зареєстрували 455 хворих на кір

455-ть хворих на кір зареєстрували на Полтавщині за останні 11-ть місяців. За такий же період 2017-ого року - 19 хворих. Про це розповів обласний лікар-епідеміолог Андрій Байбарза. За його слова, кількість хворих зросла через недостатнє вакцинування населення у минулі роки

Катерина Бойко з чоловікомприйшли вакцинувати свого півторарічного сина Назарія. 

Катерина Бойко, прийшла вакцинувати сина: Вакцину від кору робили в рік. Нам пощастило: держава закупила нормальні бельгійські вакцини. Після індійської багато мамочок кажуть, що в дітей і температура піднімається.  Ручка чи ніжка боліла, де кололи вакцину. При першій вакцинації ми і бельгійську, і французьку кололи, то її ми добре перенесли. Температура не піднімалася, ніжка не боліла.

Лікарні Полтавщини забезпечені вакцинами, каже лікар-епідеміолог Андрій Байбарза.  Вони безкоштовні для дітей, лікарів та вчителів.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог:Якщо дитина не щеплена, треба йти до педіатра і якомога скоріше робити щеплення. Якщо дитина була в контакті із захворілим на кір, потрібно буде потрібно позачергове щеплення. Захист від кору дає дворазове щеплення.

У дитячій поліклініці №1 , що у Полтаві, вакцина проти кору бельгійського виробництва.

Наталія Заморська, лікарка-педіатр:В нас близько трьохсот доз. Щепленню підлягають діти, яким виповнився один рік і шість років. Переноситься дана вакцина абсолютно без ніяких наслідків. Не дає температурної реакції. Дитина може в цей же день йти гуляти, купатися та мочити місце введення вакцини.

Алла Кібець, медична сестра кабінету щеплень: Вакцина від кору зберігається в холодильнику при температурі +2 - +8 градусів. На ній є термоіндикатор, який вказує на те, що вакцина придатна для використання. Є термін придатності і  виробник.

За 2018-й рік на кір в області захворіли  455 людей. У 2017-му році за такий же період - 19-ть людей. У 2016-му – жодного, каже Андрій Байбарза. 

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог:За останні тижні найбільше випадків зареєстровано в місті Полтава та в Гадяцькому районі.Причина підйому захворюваності в Україні і в Полтавській області пов’язана із зривом імунізації в минулі роки. Відсутність охоплення щепленнями людей, а також природні процеси: сере них згасання імунітету у дорослого населення. Це призвело до того, що  в Україні великий не імунний прошарок.