Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві виготовляють контейнери для роздільного збору сміття

У Полтаві виготовляють контейнери для роздільного збору сміття

Із старих сміттєвих баків виготовляють нові -  контейнери для роздільного збору сміття. Майструють їх  працівники полтавського  комунального підприємства 1628. Зробили 15-ть, поки їх не використовують, каже начальник підприємстваТарас Бойко. Більше за темою – у наступному сюжеті.

Валерій Листун, працівник КАТП-1628: Приходять старі баки. З них, де погані кришки, поламані, вирізаємо ось такі пластинки, туди підмощується гума. Вирізаємо все самі. Гума закуповується.Нас працює чотири людини – зварювальник і три слюсаря. Один ріже, інший вирізає по металу, один гуму .

Тарас Бойко, начальник КАТП-1628: Вартість нового контейнера приблизно 13 тисяч гривень. Контейнери, які ми робимо своїми силами, у 1300 гривень входить і заробітна плата працівників. Це матеріали, які використовують на даний час, щоб переобладнати баки під роздільний збір сміття.

Олександр Михайлик, працівник КАТП-1628: Це контейнер для скла. Сюди пройде і пляшка, і банка. Літрова, трьохлітрова. 

Олександр Михайлик, працівник КАТП-1628: Це звичайний контейнер на тисячу сто літрів. Він нічим не відрізняється від тих, що стоять на вулицях .

Олександр Михайлик, працівник КАТП-1628: Для цих конкретно контейнерів – треба їх розфарбувати по кольорах – жовтий, зелений, синій. І встановити замки. Після цього можна виставлять.

Тарас Бойко, начальник КАТП-1628: Буде розроблена схема, за якою будемо виставляти, буде схема, за якою будемо це все збирати по місту.

Перші зроблені контейнери – виставлені на подвір’ї міської ради. Це баки для роздільного збору скла, паперу та пластику. Зараз їх не використовують.

Олексій Чепурко, заступник міського голови: Біля міської ради – це експериментальний варіант. На наступну сесію, 30 числа, плануємо виділити 150 тисяч гривень комунальному підприємству, щоб вони потроху переобладнували. До кінця року плануємо 200 баків поставити вже і дати нашим мешканцям можливість сортувати.