Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Цього року у Полтаві простерилізували близько тисячі собак і котів

Цього року у Полтаві простерилізували близько тисячі собак і котів

У Полтаві близько тисячі безпритульних собак та котів простерилізували  за 10 місяців цього року. Роблять це, щоб регулювати їхню кількість у місті, каже працівниця комунального автотранспортного підприємства 1628 Юлія Явір. Стерилізують за гроші з міського бюджету – цьогоріч це 270 тисяч гривень. 

До ветеринарної клініки собаку привезли працівники комунального автотранспортного підприємства 1628.

«Собака відловлена біля «Конкорду», зараз знаходиться під снодійним, коли лікарі будуть вільні, його прооперують», - розповідає Максим Шестаков, який відловлює тварин.

Ось у цій операційній відбувається стерилізація безпритульної тварини.

«Тварини часто потрапляють до нас у збудженому або, навіть, агресивному  стані, не зразу вдається її втихомирити, тому ще фіксуємо тварину, щоб вона не нанесла травм медперсоналу», - каже ветеринар Юрій Макаренко.

Оперують близько години під загальним наркозом.

«Проводиться розріз, після чого накладаються шви, далі тварина переноситься в окрему кімнату, щоб відійти від оперативного втручання», - говорить ветеринар Юрій Макаренко.

«Програма була прийнята 29 листопада 2016 року. У травні цього року був підрахунок безпритульних тварин налічили близько 3500 тисяч. Програма передбачає відлов, стерилізацію і випуск на попереднє місце перебування. А в  2009-2010 роках налічували близько 8500 безпритульних тварин, тому вважаю програму дієвою», - розповідає Юлія Явір працівниця КАТП - 1628.

За 12 місяців 2017-ого року в Полтаві простерилізували 527 тварин за 198 тисяч гривень. Це гроші з міського бюджету. За 10 місяців цього року простерилізовано 917 котів та собак за 270 тисяч гривень.