Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вісім літрів крові здали полтавські патрульні сьогодні

Вісім літрів крові здали полтавські патрульні сьогодні

Вісім літрів крові здали полтавські патрульні сьогодні. Збір тривав із 8-ї  ранку до 11-ї. Робили це в рамках всеукраїнської акції «Здай кров – врятуй життя». Біоматеріал здавали для людей, які потрапили в аварії, каже лікарка Ірина Рожко.  

В обласній станції переливання крові поліцейські стоять в черзі до терапевта .

-         Були вже донором?

-         Ні.

-         Гепатит, серйозні травми, операції, язви…нічого не було?

-         Ні.

Богдан Дячук здає кров 2-3 рази на рік .

 «8 років тому моєму сину необхідна була кров, шукали довго, бо група 2 (-). Я зрозумів, що можуть бути люди, яким потрібна моя кров, а вони не можуть мене знайти, немає тих, хто може їм допомогти» - каже поліціянт Богдан Дячук.

Перед забором кров поліцейських перевіряють на наявність інфекцій, вимірюють артеріальний  тиск. Після того, як пацієнт здав кров, її розділяють на компоненти.

 «На даний час ми забезпечені достатньо компонентами, тільки потребують постійного поновлення еритроцити 1 негативної, 2 негативної, 3 негативної, 4 негативної. Їх досить мало, порівняно з позитивними групами» -  каже лікарка Ірина Рожко.

Лікарка: - Потребуємо молодих здорових донорів.

«Можливо, це дивно, але відчуваю піднесення, а не слабкість, організм відчуває адреналін, тільки позитивні враження.» - каже поліціянт Богдан Дячук.

«Вся свіжозаготовлена кров йде на карантинізацію на 6 місяців. Після цього ми повторно обстежуємо і видаємо придатну для лікувальних цілей.» - каже лікарка Ірина Рожко.

За словами прес-офіцерки патрульної поліції Полтавщини Наталії Ширіпової, здати кров прийшли 28 поліцейських. Лікарка обласної станції переливання крові  Ірина Рожко каже: 21. З них чотирьох -  не допустили.  Минулого року донорами стали 30 патрульних. Акцію «Здай кров – врятуй життя» підтримали поліцейські в Запоріжжя, у Рівному, у Кривому Розі та Одесі.