Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

З 1 грудня мінімальна сума аліментів зросте на 67 гривень

З 1 грудня мінімальна сума аліментів зросте на 67 гривень

Із першого грудня цього року збільшиться мінімальна сума аліментів на Полтавщині і в Україні. Це пов’язано зі зростанням прожиткового мінімуму для дітей, що передбачено Законом України про держбюджет, повідомив начальник обласного управління юстиції Олег Тимченко. 

Ольга Мінєєва, отримує аліментиЗараз 8 років. Він ходить до школи, ходить на тхеквондо, буде ходити на басейн. Любить англійську, математику.  Якщо не хворіємо, то на дитину витрачаємо десь до 4 тисяч гривень.Аліменти отримую рік. У розмірі 980 гривень. Це 50% від прожиткового мінімуму для дитини нашого віку. Чоловік ніде не зареєстрований, тому й отримуємо таку суму, ніде не зареєстрований по роботі.Взагалі не вистачає, бо дитина є школярем, а на школу треба здавати і на харчування, і на секції різні.

Олег Тимченко, начальник обласного управління юстиції:  Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» передбачено, що з 1 грудня зростає прожитковий мінімум для дітей відповідного віку. Є таке поняття в українському законодавстві, в цьому ж пакеті, як мінімальний рекомендований розмір аліментів. Це при достатності у відповідача-боржника коштів заробітку, судом може бути присуджено і стягуватися в подальшому загалом мінімальний прожитковий мінімум на дитину.

Прожитковий мінімум для дітей до шести років збільшиться на шістдесят сім гривень – це тисяча шістсот двадцять шість гривень на місяць. Для дітей від шести до вісімнадцяти років він складатиме дві тисячі двадцять сім гривень, що на 83 гривні більше. Мінімальний гарантований розмір аліментів не може бути меншим за 50 відсотків від цих сум, каже Олег Тимченко.

Загалом на Полтавщині – понад 22 тисячі дітей, які мають отримувати аліменти, повідомив Олег Тимченко.