Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Каріна Попова
Каріна Попова

У Полтавському краєзнавчому музеї філателісти представили колекції поштових марок та конвертів

У Полтавському краєзнавчому музеї філателісти представили колекції поштових марок та конвертів

У Полтавському краєзнавчому музеї близько 10 години  філателісти із п’яти областей України представили колекції поштових марок та конвертів. Також вони обмінювалися та купували марки. Ціна за одну – від двох до п’ятисот гривень. 

«Виставка присвячена визначній події – виходу української марки. Сто років тому вийшли перші українські марки. Не австро-угорські, не російські, не румунські, які «ходили» на теренах України. Вийшли марки наші, українські, рідненькі». Шість колекціонерів виставляють свої експозиції», - говорить голова спілки філателістів області Михайло Меллін.

«Філателія – це збирання марок поштових відправлень. Для того, щоб краще розуміти історію. Марки ніколи не скажуть неправду. Це те, що відбувалося насправді», - говорить філателіст Дмитро Цимиренко.

«Окрім українських марок, я збираю світові марки з «Вітрильниками». Старовинні «Вітрильники». Марки 19-го століття із зображенням вітрильника. Ось така у мене тематика – морська. Вона мені ближча, цікавіша», - каже філателіст з міста Дніпро Володимир Хохлов

«У мене близько тридцяти альбомів. А кількість марок я не рахував. Як порахувати задоволення, яке ти отримуєш, коли збираєш марки? Тут справа не в ціні, хоча в цьому теж щось є. Справа у задоволенні», - каже філателіст з міста Дніпро Володимир Хохлов.

«Я собі вже не залишаю колекції. Зараз марки купую, приводжу, продаю. Їжджу за марками до Молдови, надсилають з Білорусі, обмінююся. Від двох гривень, до п’ятиста гривень. Найстаріша – це у фауні. 50-ті – 60-ті роки. А сучасні – 18-й рік», - розповідає філателіст з міста Кропивницький Сергій Ткач.

«Заготували свою власну марку, конверти, поштову листівку. Зараз ви бачите ажіотаж біля столу. Там купляють марки ті, які ми виготовили для цієї події в Полтаві», - говорить голова спілки філателістів області Михайло Меллін.

На обласній відкритій виставці філателістів у Краєзнавчому музеї представники з Полтави, Києва, Дніпра, Харкова та Кропивницького. Виставка триватиме до 14-ї години 18-го листопада.