Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Жителю Полтавщини за знущання над котом винесли вирок: 6 років ув’язнення.

Жителю Полтавщини за знущання над котом винесли вирок: 6 років ув’язнення.

Мешканець села Малинівка Глобинського району, якого обвинувачують у жорстокому поводженні із котом, не згодний із вироком суду – це шість років ув’язнення. Адвокат обвинуваченого Сергій Грущенко подав апеляцію. 

«Ця людина знущалася зі своєї мами, з бабусі. Била, погрожувала і потім демонстративно перед бабусею, щоб вона віддала пенсію, почав різати кота, різати вухо, хвіст», - розповідає сільський голова Андрій Череп.

Так про обвинуваченого розповідає сільський голова. Він і викликав поліцію. Сільський голова розповів, що травмований кіт живе на цьому подвір’ї. Нині тут тварини нема. 

Це – двір, де живуть бабуся та мати обвинуваченого.

«Що мені відомо, я вам скажу. Кота, як вона казала на суді, що хтось брав, – ніхто не брав. Той кіт приблудний. У нас тут тічка собак бігає приблудних. Може погризли його, відгризли. Ми не слідкуємо», - каже мати обвинуваченого Тамара Шкуренко.

«Ми виїжджали у село Малинівка. Звернулась Нацполіція, щоб ми визначили, які пошкодження були. У тварини було відрізано дві третини хвоста, ліва вушна раковина, рани в області тазу. Тварина була в шоковому стані», - говорить ветеринар Олег Антипенко.

«Він уже не один раз сидів. По селу страшно було ходить. Що повірили? Точно повірили. І розказувати ось це теж страшно, бо він вийде і невідомо, як буде мстить, і невідомо, що буде робить заново», - розповідає місцева жителька Наталія Костиренко.

«Це жорстоке поводження з твариною. З особливою жорстокістю. В суді прокуратура наполягала на призначенні максимального покарання, а саме 8 років позбавлення волі. Суд ухвалив рішення і засудив вказану особу до шести років позбавлення волі», - каже речниця обласної прокуратури Катерина Хоменко.

«Наша позиція: повністю не визнаємо вину, з тих підстав, що стороною обвинувачення не було надано жодних прямих доказів, які б підтверджували вину мого підзахисного. Жоден із цих свідків не вказав, що бачив, як мій підзахисний вчиняв певні дії, які сторона обвинувачення вважає злочином. Вважаю, що таким чином не доведена вина», - розповів адвокат обвинуваченого Сергій Грущенко.

Ось які показання бабусі обвинуваченого вказані у вироку суду: «ОСОБА_7 пояснила, що 19.11.2017 року вона знаходилася за місцем свого проживання, де також знаходився її онук, в її присутності демонстративно знущався над твариною, придавив кота правою ногою до підлоги, лівою рукою тримав за голову, відрізав вушну раковину коту». Потім вона змінила свої свідчення.

«Бабі 80 років. Пойміть правильно. В неї трохи здвиг по голові. Бог – суддя. Бог зглянеться, то хай дитина вдома буде, бо за що ж сидіть?», - говорить мати обвинуваченого Тамара Шкуренко.

«Ось тільки що я вийшов із суду, заніс апеляцію, бо вона подається через Глобинський районний суд. Глобинський районний суд передає її до Полтавського апеляційного суду», - каже адвокат обвинуваченого Сергій Грущенко. 

«Органи прокуратури Полтавської області також будуть вносити апеляційну скаргу на вказане судове рішення, бо ми будемо наполягати на максимальному покаранні, а саме 8 років позбавлення волі», - розповідає речниця обласної прокуратури Катерина Хоменко.

Цього року правоохоронці відкрили дев’ять кримінальних проваджень за жорстоке поводження із тваринами. Із них чотири на досудовому розслідуванні, три справи закрили. По ще двох є вироки суду.